Back To Top
Erdoğan 3 belediye başkanının istifasını istedi

Erdoğan 3 belediye başkanının istifasını istedi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.10.2017
Erdoğan 3 belediye başkanının istifasını istedi
- A +

Belediyelerdeki değişim sürecini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sorunlar yaşandığını belirtti ve 3 il ismi vererek Kadir Topbaş ve Mehmet Keleş  örneğini gösterdi: "Onun gibi nezaket göstersinler..."

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten istifa etmesini söylediğiniz, 2019’a kadar süre istediği konuşuluyor... Bu konu hakkında neler söylersiniz?

“ Arkadaşlar (gülerek) bu aşırı bir iç mesele oldu... Yani duvarların çok içine sızdınız. Öyle bir şey söz konusu değil. Külliyemizin hemen karşısında müze ve otopark projesini konuştuk. Daha önce de söylediğim gibi olay, sadece Melih Bey’in şahsında olan şeyler değildir. Yani bu konuyla ilgili, partimizde, bazı yerlerde bir değişim iradesi söz konusudur. Bu aynı zamanda Merkez Karar ve Yönetim Kurulumuzun da bir kararıdır. Siz 20 sene, 23 sene belediye başkanlığı yapacaksınız... İlanihaye buralarda kalınacak diye bir şey yok. Mesela Düzce kalkmıştır, hiç ısrar dahi etmemiştir. Aynı şekilde Niğde, öyle bir ısrarın içerisine girmemiştir. Temenni ederiz ki, bu hafta, önümüzdeki hafta içerisinde bazı görüşmeleri yapacağız, ondan sonra da nihai kararımızı vereceğiz çünkü her geçen vakit aleyhimizedir ve buna da pek tahammül edemeyiz “ dedi.

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.