Back To Top
CHP'de 'yerel seçim' hareketliliği başladı

CHP'de 'yerel seçim' hareketliliği başladı

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.10.2017
CHP'de 'yerel seçim' hareketliliği başladı
- A +

 Halk oylamasındaki sonuçları baz alarak her kesimden oy gelebilecek belediye başkan adaylarına yönelmeyi planlayan CHP, 2019 yılında yapılacak belediye başkanlığı seçimleri için start verdi.

2019 yılı mart ayı içinde yapılması planlanan yerel seçimlere 1,5 yıl gibi bir süre olmasına karşın CHP'de belediye başkan adaylarının konuşulduğu kulisler hareketlenmeye başladı. Diğer partilerde olduğu gibi CHP'de de belediye başkan adaylıkları için bazı isimler şimdiden ön plana çıkıyor.

Halk oylamasındaki sonuçları baz alarak her kesimden oy gelebilecek adaylara yönelmeyi planlayan CHP'de amaç daha fazla belediyeyi kazanmak. CHP'de, bu amaçla Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden oluşan bir heyetin her il ve ilçede kanaat önderleriyle görüşmeler yaptığı ve nabız yokladığı biliniyor.

SOLAK VE YANMAZ ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Mevcut belediye başkanı Cüneyt Yemenici’nin karşısına kazanabilecek bir adayla çıkmayı planlayan CHP kurmayları, daha şimdiden CHP’li olmamalarına rağmen 2 dönem seçim kazanmış olan Erol Solak ile, MHP’den arka arkaya 2 dönem belediye başkan adayı olan ve son seçim 100 oyla kaybeden Okan Yanmaz için çalışma yaptığı iddia ediliyor.

2019 yılında yapılacak 3 ayaklı seçimin ilki olan belediye başkanlığı seçiminde her kesimin oyuna talip olan CHP, bu nedenle kendi klasik adayları ile seçim kazanamayacağı bölgelerde vatandaşla her gün iç içe olan adayları bulup seçimlere güçlü girmeyi amaçlıyor.

Bilindiği gibi CHP kulislerinde eski belediye başkanı Fikret Albayrak ile milletvekili aday adayı olan Zekeriya Yanmaz’ın 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde aday olmaya hazırlandıkları belirtilirken, ilçe başkanlığı için yarışan mevcut başkan Turan Güler ile delege seçimlerinde başarıyla çıkan Ömer Başar’ın Fikret Albayrak ile Zekeriya Yanmaz’ın adaylıklarına sıcak bakmadığı gelen bilgiler arasında.

Yorumlar

Yorumlar
veeer mehteri 12.10.2017 - 16:36:16
Beyaz tv de Erkan Tan varya hani vveeer mehteri diye abuk subuk haberler verir, sizin bu haberinizde aynen ona benzemiş malesef