Back To Top
KONURALP’İN TURİZM POTANSİYELİ ARTTI

KONURALP’İN TURİZM POTANSİYELİ ARTTI

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.8.2017
KONURALP’İN TURİZM POTANSİYELİ ARTTI
- A +

 Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor Proje Koordinatörü Emine Yüksel, Konuralp’in turizm potansiyelinin arttığını belirtti. Yüksel, söz konusu projenin amacına ulaştığını ifade ederek ‘ Bu proje ile bölgede uzun vadede turizm yatırımları ve istihdam artacaktır’ dedi.

 ‘Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor Projesi’ tamamlandı. Düzce Üniversitesi’nde yapılan proje kapanış toplantısında konuşan proje Koordinatörü Emine Yüksel iki yıl sürdürülen projenin amacına ulaştığını belirtti. Yüksel, projenin sonuçlarına ilişkin şu bilgileri verdi “ Proje her şeyden önce Sivil Toplum Kuruluşları ve kamu kurumlarının uzun vadede sürdürülebilir bir turizm stratejisini benimsemelerine katkı sağladı. Bölgede uygulanan bütüncül yaklaşım ile hem bölge halkı turizm konusunda bilinçlendirilerek doğrudan gelir etmeye başladı hem kamu kurumları ve STK’ ların ortak hareketi ile bölge turizmin sürdürülebilirliği konusunda projeler üretildi.

Bu yaklaşım uzun vadede bölgede yatırımların ve istihdamın artmasına da vesile olacaktır. Bölgenin turizm potansiyelleri harekete geçirildi. Turistik ürünler stantları açıldı. Proje ekibi ve Çalışma Ofisi İdare bünyesinde oluşturuldu. Düzce-Konuralp Turizm Ofisi Kuruldu. Konuralp Gazi Otağ Çadırı kuruldu. Tanıtım kitapçığı yapıldı. Turizm odaklı Konuralp Turizm Marka Derneği kuruldu. 60 kişi kapasiteli ev pansiyonculuğu başlatıldı.”

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.