Back To Top
TSO başkanı Pazvant; 'Akçakoca’ya değer katanları ödüllendirmek istedik' VİDEO HABER

TSO başkanı Pazvant; 'Akçakoca’ya değer katanları ödüllendirmek istedik' VİDEO HABER

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.8.2017
TSO başkanı Pazvant; 'Akçakoca’ya değer katanları ödüllendirmek istedik' VİDEO HABER
- A +

 Perşembe akşam düzenlenen “ Akçakoca’ya Değer Katanlar “ ödül töreni için yaptıkları başarılı organizasyona imza atan Akçakoca TSO’nun genç ve dinamik başkanı Mehmet Pazvant, yapılan etkinlik sonrası değerlendirmede bulundu. 

“ Akçakocalı başarılı işadamlarımızı ödüllendirmek istedik” diyen Pazvant, ödü töreni için değerli vakitlerini ayıran Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanı Faruk Özlü ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na Akçakoca’ya geldikleri için teşekkür etti.

Pazvant yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Akçakoca Öğretmenevinde gerçekten güzel bir program oldu. Sayın bakanımız ve odamın genel başkanı teşrif ettiler. Bir fabrikanın açılış töreni ile başlayan program ödül töreni ile son buldu.

4 YILDIR TÖREN YAPILMIYORDU

“ Akçakoca’da 4 yıldan beri ödül töreni yapılmıyordu. En son 2012 yılında yapılmıştı. Hakkı ile vergisini verenleri ödüllendirmek lazım diye düşünüyorduk. Bu da bize nasip oldu. 4 yıllık vergi rekortmenlerine ödüllerini verdik “ dedi.

SANAYİCİLERİMİZİN SIKINTILARINI BAKAN ÖZLÜ’YE ANLATTIK

Akçakoca TSO olarak ekstradan yerli malı üretimi yapan,en fazla ciro yapan,  üretimden satışa en fazla değer katanlar belirlendi. Ödüllerini verdik. Sanayicilerimizin birkaç tane sıkıntısı vardı. Birebir bakan bey ile görüştürme fırsatımız oldu. Sıkıntısı olan esnafın sıkıntılarını birebir bakan beye anlattırdık.

HİSARCIKLIOĞLI OKUL SÖZÜ VERDİ

“ Programda güzel bir gelişme oldu Akçakoca için. Sayın bakanımız konuşmasını yaparken sayın başkanımız Hisarcıklıoğlu’ndan Akçakoca’ya bir okul yapmasını istedi. Sayın başkanımız da 2018’de yapacağına dair salonda söz verdi. Büyük bir alkışla karşıladı Akçakoca halkı bunu. Türkiye odalar birliği 81 ilde birer okul yaptı. 2017’nin sonunda en son Düzce de bitmiş olacak. iller bittikten sonra 2018 yılında ilçelere bir şeyler yapacağını söylemişti. 2018’in ilk okulunu inşallah Akçakoca’ya yapacak. Onun sözünü de vermiş olduğunu” söyledi.

SAYIN ÖZLÜ BİZİ GURURLANDIRDI

“ Sayın bakanımıza ayriyeten teşekkür etmek istiyorum. Sayın bakanımız Akçakoca TSO olarak yaptığımız bütün çalışmalardan haberdar.  Bizi yakinen takip ediyor. Yaptığımız projelerden, yeni çalışmalarımızdan yaptığı konuşmasında tek tek bahsetti. Ticaret odasının çalışmalarını yakından inceliyorum ve taktir ediyorum dedi. Bu da bizi ayriyeten gururlandırdı” dedi.

HİSARCIKLIOĞLU AKÇAKOCA TSO’YU YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Hisarcıklıoğlu Başkanımız bütün çalışmalarımızdan zaten haberdar. Biz bütün yaptığımız çalışmaları bildiriyoruz. O da konuşmasında 350 bin Euro Avrupa Birliği’nden aldığımız hibeye üstüne basa basa değindi. Akçakoca TSO olarak 1000’i geçmiş girişimcilik sertifikası verdiğimiz. Başkanımız verdiğimiz eğitimlere değindi. Bunlara çok önem verdiğini söyledi.

AKÇAKOCA OSB’NİN MÜTEŞEBBİS HEYETİ HAZIR

Açıklamasının sonunda Akçakoca OSB’ye değinen TSO Başkanı Pazavnat, “ OSB ile ilgilide görüştük. Bakan bey talimatını verdi. Şuanda bakanlıktaki çalışan arkadaşlar kamp halinde toplantı salonundalar. Bu hafta sonuna kadar yönetmelik çıkacak. Bizim zaten biliyorsunuz müsait kuruluş yazısı geldi. Ama Bakanlık 1 Temmuz itibari ile OSB’lerle ilgili kanun çıkarttı. Kanunun yürütme yönetmeliği yok. Onu hazırlamaya çalışıyorlar. Kanunu okuduk. Birkaç yerdeki aksaklıkları bakan beye bizzat ilettik. İlgileneceğini söyledi. İnşallah önümüzdeki hafta sonuna kadar kanun bitmiş olacak. Kanun bittikten sonra bizim müteşebbis heyet kurma çalışmalarımız hemen hemen bitti. Yönetmelik çıkar çıkmaz müteşebbis heyet kurup organizeyi bitirmiş olacağız “ dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.