Back To Top
Barınaktan Bir Can Alana, Bir Kulübe Bizden Kampanyasını Başlattık

Barınaktan Bir Can Alana, Bir Kulübe Bizden Kampanyasını Başlattık

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -8.8.2017
Barınaktan Bir Can Alana, Bir Kulübe Bizden Kampanyasını Başlattık
- A +

 Akçakoca Geçici Köpek Barınağı'nda Başkan Yardımcısı Suat Madenci, Veteriner Ufuk Göktaş ve Dohaycan Derneği  üyelerinin katılımıyla "barınaktan bir can alana bir kulübe bizden" kampanyası başlatıldı.

Dernek Yönetimi tarafından yapılan açıklamada; 
"Akçakoca Geçici Barınağından köpek almak isteyen kişilere, karşılığında kulübe vereceğiz.

 

Düzce Orman Su İşleri Müdürlüğü ve Akçakoca Belediyesi'nin destekleriyle Barınakta bakılan köpeklerin sahiplendirilmesi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Bir köpek alana bir kulübe hediye edeceğiz. İlk etapta Orman Su İşleri Bakanlığı Düzce Orman Su İşleri Doğal Parklar Müdürlüğü tarafından hibe edilen 11 adet köpek kulübesini, barınaktan köpek sahiplenmek isteyen kişilere sözleşme karşılığında vermeyi hedefliyoruz.

 

Kulübeyi teslim alıp, bir süre sonra köpeği terk etmeyi düşünen art niyetli kişilere karşı önlem olarak da, yazılı sözleşme hazırladık. Bu sözleşme ile teslim edilen köpek düzgün bakıldığı ve hayatta kaldığı sürece kulübe o kişi de kalacak. Aksi takdirde geri alınacaktır.

 

Gerçekten barınaktan bir can kurtarmak isteyen kişiler tarafımıza başvurarak, sözleşme şartlarını yerine getirme koşuluyla köpek sahiplenebilirler.

 

Kampanyamız kısa süreli olup, Akçakoca Belediyesi, Düzce Orman Su İşleri Müdürlüğü ve Gönüllülerin desteğiyle zaman zaman tekrarlamayı amaçlıyoruz." denildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.