Back To Top
Hastane İçin Sır Gibi Saklanan Yer Neresi?

Hastane İçin Sır Gibi Saklanan Yer Neresi?

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.6.2017
 Hastane İçin Sır Gibi Saklanan Yer Neresi?
- A +

Akçakoca’da yeniden yapılması için uğraş verilen yeni hastanenin yeri sır gibi saklanıyor…

Belediyede imar planlarının bile yapıldığı iddia edilen yeni hastane sahası için  Akçakoca’da ayrılan alanın neresi olduğuna dair kamuoyunda farklı bölgeler telaffuz ediliyor.

Mevcut hastane risk taşıyor

Edinilen bilgilere göre, yapımına 1991 yılında başlanan depreme dayanıklılık özelliği bulunmayan mevcut hastane, 1999 yılında yaşanan iki depremde hasar görmesi nedeniyle bina yenileme ve onarım maliyetlerinin de yüksek olması ötürü  yıkılarak  ve yerine daha büyük ve şehir hastaneleri konseptinde hastane yapılmasına karar verilmişti.

İlk Kez Çakır Ortaya Atmıştı

İlk olarak dönemin milletvekili Osman Çakır tarafından 2014 yılında gündeme getirilen ve yatırım planına alındığı iddia edilen yeni hastane sahası ile ilgili yetkililer bugüne kadar kamuoyunu aydınlatıcı bilgi ne yazık ki vermediler. Yer arayışının sürdüğünü iddia eden yetkililer farklı bölgelerde etüt çalışmasının sürdürüldüğü belirtiler.

Karayolları arazisi kabul görmedi

Akçakoca Karasu çevre yolu üniversite kavşağının bulunduğu bölgede bulunan karayolları arazisine hastane yapılacağı ileri sürülmesine rağmen Akçakocalı yerel siyasetçiler  bu alanda hastane yapılmayacağını kesin bir dille ret etmişlerdi.

Yukarı Mahalle Mezarlığı Karşısındaki alanda alternatif olmaktan çıktı

Karayolları arazisinin devreden çıkmasının ardından gözlerin çevrildiği Yukarı mahalle mezarlığının karşısında şu anda yıkımına başlanan su deposunun yanındaki alana yapılacağı dillendirilen ve üzerinde çalışma yapılan kamuya ait araziyi hastane için yeterli görmeyen sağlık bakanlığı uzmanları bu alandan da vazgeçtiler.

Alternatif alan Cambaz Bayırı mı?

Karayolları arazisi ve Su deposunun bulunduğu iki alternatifin devreden çıkmasının ardından gözler bu kez, yeni kavşak düzenlemesi yapılmasına karar verilen Akçakoca Karasu çevre yolunun Ketmenli – Kurugöl sapağının bulunduğu bölgeye çevrildi. Ketmenli yolu üzerinde bulunun Cambaz Bayırı mevkisinin yeni yapılacak hastane için hazırlık yapıldığı ileri sürüldü.

Her bölgeye eşit mesafede

Yeni hastane yeri için Ketmenli yolu üzerinde bulunan ve çevreye oldukça hakim olan Cambaz Bayırı mevkisine  yapılacağı iddialarını ortaya atan kaynaklar,  Çevre yolu üzerinde olması ve her bölgeye eşit mesafede bulunması nedeniyle ulaşımın rahat olacağını belirterek sözü edilen alanın kabul edilme olasılığını yüksek olduğunu ifade ettiler.

Yorumlar

Yorumlar
hasan hasan 28.7.2017 - 15:50:51
yer burasımı kesin belli olmuşmu
Aykut kocaman 14.6.2017 - 04:04:16
10 numara guzel yer bulmuslar
Akcakoca 13.6.2017 - 20:22:34
B