Back To Top
Karadeniz'in rengi neden Turkuaz oldu! İşte cevabı...

Karadeniz'in rengi neden Turkuaz oldu! İşte cevabı...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.6.2017
Karadeniz'in rengi neden Turkuaz oldu! İşte cevabı...
- A +

Sular günlerdir Turkuaz renginde akıyor. Suların bu renk değişimi ne oluyor sorusunu gündeme getirdi. Bir çok kişiye göre "esrarengiz" renk değişimi aslında çok ama "çok iyi" haberin işareti. Prof. Dr. Ahmet Cemal Saydam, renk değişiminin bereket anlamına geldiğini söyledi.

İstanbul Boğazı'nda son günlerde yaşanan renk değişikliği görenleri şaşırtıyor. Son bir haftadır gündüzleri boğaza bakan İstanbullular, suların her zamanki renginden farklı bir renge büründüğünü görüyor. Boğaz sularında günlerdir Turkuazımsı, Yeşil bir renk hakim. İstanbul Boğazının müdavimi amatör balıkçılar bu renk değişiminin en yakın tanıkları.

BALIKÇILARIN TAHMİNLERİ

Balıkçıların renk değişimiyle ilgili birbirinden farklı tahminleri var. Kimi yağmur suyunun etkisinden, kimi deniz analarının çoğalmasından kimi de boğaza bir kanaldan temiz su verilmesinden söz etti. Ancak hepsi deniz suyununun rengindeki değişimin farkında.

İLK DEĞİL

Bir çok kişiye göre "esrarengiz" "nedeni bilinmeyen" bu durumun benzerlerine aslında geçtimiz yıllarda ve dönemlerde de raslandı. Tek fark söz konusu renk değişimi geçtiğimiz yıllara oranla daha uzun sürdü, 1 haftayı aştı.

Haber : Doğan Haber Ajansı

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.