Back To Top
Ketmenli Kurugöl kavşağında düzenleme yapılacak

Ketmenli Kurugöl kavşağında düzenleme yapılacak

 - 4 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.6.2017
Ketmenli Kurugöl  kavşağında düzenleme yapılacak
- A +

Akçakoca Karasu çevre yolundan şehir merkezine giriş sağlayan ve Akçakoca şehir içi trafiğinin en önemli akslarından biri olan Yeni Mahalle bölgesindeki kavşak yeniden düzenlenecek...

Akçakoca Karasu çevre yolunun Ketmenli, Yeniköy,Vakıf ve  Kurugöl sapağının bulunduğu kavşalta çok sayıda trafik kazasının yaşanması üzerine yetkililer nihayet  harekete geçti. Karayolları  kavşakta yeni bir düzenleme yapma kararı aldı.

Yerel basının  sürekli gündeme getirdiği ve halk arasında “ Ölüm Kavşağı “ olarak adlandırılan çevre yolunun en tehlikeli kavşağında bugüne kadar  ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı onlarca kaza meydana gelmişti. Belediyenin ısrarlı yazışmaları sonucu Karayollarına adım attırmayı başaran yetkililer karayollarının bölgede yeni bir kavşak düzenlemesi yapacağını söylediler.

 Gazetemize ulaşan bilgilere göre,  kavşak düzenlemesi için alınan karar sonrası çevrede tarlası ve arsası olan vatandaşlara istimlak çalışmaları için yazı gönderildiği, emlak işi yapan kimi esnaftan ise  çevredeki asra ve tarlalar için değer fiyat araştırması yapıldığı gelen bilgiler arasında.

Bugüne kadar bahse konu kavşağımızda birçok trafik kazası meydana geldi diyen yetkililer, gerek bu kazaların önüne geçmek, gerekse kavşağımızı imar planlarına uygun hale getirmek amacıyla Yeni mahalle çıkışı, Ketmenli sapağı ve çevre yolunun her iki yakasında etüt çalışmaları yapılmaya başlandığı belirtiler.

Yorumlar

Yorumlar
Sezai göbül 11.6.2017 - 21:49:10
Bu haberi yazar arkadaşlar köy isimlerinden haberin yok galiba biraz daha dikkatli olun vakif değil yeşil köy bilginize
Önder göbül 11.6.2017 - 01:33:18
Köylerin ismini iyi öğrenelim vakıf değil yeşilköy
Harun uzun 11.6.2017 - 00:41:34
0rtanca.Kınık. kirazlı .Yeşilköy.kurugöl tabalelerdede öyle yazıyo dikkatinize
Harun uzun 11.6.2017 - 00:41:34
0rtanca.Kınık. kirazlı .Yeşilköy.kurugöl tabalelerdede öyle yazıyo dikkatinize