Back To Top
Yılanların çok görülmesinin sebebi...

Yılanların çok görülmesinin sebebi...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.6.2017
Yılanların çok görülmesinin sebebi...
- A +

Havaların birden ısınmasıyla yılanların çiftleşmek amacıyla ortaya çıktığı iddiasında bulunuldu..

 

 Vatandaşların öldürdükten sonra sosyal medyada sıkça paylaştıkları yılan fotoğrafları üzerine gazetemize yorum yazarak görüşlerini ifade eden okurlar, havaların birden ısınmasıyla yılanların çiftleşmek amacıyla ortaya çıktığı iddiasında bulundular.

Havaların ısınmasıyla birlikte fındık hasadına hazırlık olarak bahçelerde ilaçlama ve yabancı ot temizlemek için çalışma yapan vatandaşlar rastladıkları 1.5-2 metrelik yılanlarla karşı karşıya kalıyor.  Uzmanlar ise soğuk giden havaların birden ısınmasıyla yılanların çiftleşmek için ortaya çıktığını, bu nedenle yoğun olarak görüldüğünü ileri sürdüler.

 Gazetemize yorumda bulunan Onur Can isimli bir okur, “ Yılanların fazla olduğu yok. Çünkü içinde bulunduğumuz dönem yılanların aktif olduğu dönem. Genelde üreme dönemlerinde çok fazla görülürler. Çiftleşme dönemi olduğu için bu dönemde çıkıyor. sosyal medyada sıkça paylaşılan ve yakalanan yılanlar su yılanı, saldırgan değil. Su yılanlarının ortalama boyları 1 metre civarındadır. Bununla birlikte 1.5-1.7 metre olması da doğal bir durum. Yılanların hiçbir zararı yok, sayılarında artma durumu söz konusu değil. Sadece çiftleşme zamanı olduğu için sıkça görüldüğünü“ ifade etti.

Bu fındık sezonunda dikkatli olunması gerektiğini söyleyen fındık üreticileri tarlalarda yılanların dallara çıkacaklarını bu nedenle dikkatli olunması gerektiğini belirttiler.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.