Back To Top
Başbakan Yıldırım: Önümüzdeki ay 20 bin öğretmenin atamasını yapacağız

Başbakan Yıldırım: Önümüzdeki ay 20 bin öğretmenin atamasını yapacağız

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.5.2017
Başbakan Yıldırım: Önümüzdeki ay 20 bin öğretmenin atamasını yapacağız
- A +

Başbakan Binali Yıldırım, “Önümüzdeki ay içinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız, bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz" dedi.

 Başbakan Binali Yıldırım, 81 ilden gelen öğretmenlerle Çankaya Köşkü’nde iftar yemeğinde buluştu.

 Tam gün eğitim için hedeflerinin 2019 yılı olduğunu belirten Yıldırım, “Buradaki hedefimiz 2019, bunun için ihtiyacımız ilave 71 bin derslik, bazı okullarda zaten buna ihtiyaç bile yok. Önümüzdeki yıl geçeceğiz. Bilhassa göçün olduğu, Doğu, Güneydoğu ve İç Anadolu’da altyapı buna. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesindeki bazı yerlerde derslik açığı var, bunun önümüzdeki 3 yıl içinde tamamlayacağız” dedi.

 Konuşmasında öğretmen açığına değinen Yıldırm, " Önümüzdeki ay içinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız, bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz. Birlikte Türkiye olmanın gayreti içinde olacağız. Cemil Meriç ‘En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir’ diyor. Sizlerin işinizi büyük bir fedakarlıkla yaptığınızı çok iyi biliyorum. Bizler adına okuttuğunuz yavrularınızın yanaklarından öpün, sınıflarınızda sevgiyi yeşertin, köylerinize bulunduğunuz ilçelere birliği, beraberliği, vatan sevgisini, millet sevgisini aşılamayı ihmal etmeyin. Hiçbiriniz yalnız değilsiniz, bizler her zaman sizin yanınızdayız. Yaklaşın yaz tatilinizi sağlık ve mutluluk içinde geçirmenizi diliyorum”  dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.