Back To Top
Akçakoca’da Cerablus'a Yardım Kampanyası Başlatıldı

Akçakoca’da Cerablus'a Yardım Kampanyası Başlatıldı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.5.2017
 Akçakoca’da Cerablus'a Yardım Kampanyası Başlatıldı
- A +

Fırat Kalkanı'yla ÖSO'ya bırakılan Azez, Çobanbey, Cerablus ve El Bab için para yardımı kampanyası başlatıldı.

Fırat Kalkanı operasyonunun ardından Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kontrolündeki Azez, Çobanbey,Cerablus ve El Bab için Düzce Valiliği para yardımı kampanyası başlatıldı.

Düzce Valiliği dernekler masası  oluru ile İl milli eğitim müdürlüğüne ve oradan da ilçe milli eğitim müdürlüğüne gönderilen yazıda, TÜrk Silahlı Kuvvetleri TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı operasyonunun ardından Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kontrolüne bırakılan  ve Güvenli Bölge olarak adnaldırılan Cerablus ve El Bab için para yardımı kampanyası başlatıldığı ifade edildi.

Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer imzası ile okullara gönderdiği 'yardım kampanyası' genelgesiyle, Cerablus ve El Bab'taki 'okulların onarılması' ve 'bölge halkının gündelik yaşama dönmesi' için para toplama kampanyası düzenlenmesi istendi.

Akçakoca Kaymakamlığı talimatı ve Akçakoca İlçe  Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer imzasıyla okullara gönderilen yazıda, kampanya süresinde toplanan paraların Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı banka hesaplarına yatırılması istendi. 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.