Back To Top
DOHAYCAN'ın Kahvaltılı Toplantılarına Katılım Giderek Artıyor

DOHAYCAN'ın Kahvaltılı Toplantılarına Katılım Giderek Artıyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.1.2017
DOHAYCAN'ın Kahvaltılı Toplantılarına Katılım Giderek Artıyor
- A +

DOHAYCAN (Doğa, hayvan, can; hepsi can derneği) derneği tarafından, her ayın ilk Pazar sabahı düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılanların sayısı her ay giderek artıyor.

 

Doğa ve hayvan haklarının en güçlü temsilcilerinden olan ve bu yanıyla Akçakoca’nın en etkili sivil toplum hareketlerinden biri hâline gelen DOHAYCAN derneği, her ayın başında farklı bir mekânda düzenlediği kahvaltıda, davetlilerle birlikte yapılması gerekenlere yönelik istişareler yapıyor.

İlk kahvaltılı toplantıda, sayıları iki elin parmak sayısını geçmeyen DOHAYCAN üyeleri, çevre ve hayvan haklarına yönelik gerçekleştirdikleri eylemlerin yarattığı etkiyle, toplumun farklı kesimlerini yanlarına çekmeyi başarmış.

Son olarak Çuhallı çarşısındaki bir kafeteryada verdikleri kahvaltıda, katılımcıların sayısının bir hayli fazlalaştığı dikkatlerden kaçmazken, farklı siyasi partilerin çeşitli organlarına üye insanların da kahvaltıya iştirak ettikleri görüldü.

Her bir katılımcının kahvaltı ücretini kendi cebinden karşıladığı toplantıların her birinde, farklı anlatıcılar tarafından ve ağırlıklı olarak doğa ve hayvan hakları konularında slayt ve video gösterimleri eşliğinde çeşitli bilgiler paylaşılıyor.

DOHAYCAN derneğinin bugüne değin yaptıklarına ve toplantılarındaki kalabalığa dikkat edildiğinde, bu dernek üyeleri ve destekçilerinin olduğu yerde doğa katliamı ve hayvan haklarını ihlal etme cüretini gösterecek bir kişinin bile çıkmayacağını söylemek mümkün.

DOHAYCAN’ın olduğu yerde herkes ayağını biraz daha denk alsın. Bizden söylemesi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.