Back To Top
Dilek Öğretmenin adı Anaokulunda Yaşayacak

Dilek Öğretmenin adı Anaokulunda Yaşayacak

 - 8 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.1.2017
Dilek Öğretmenin adı Anaokulunda Yaşayacak
- A +

Akçakocalı hayırsever işadamı Esvet Sarıoğlu, eşinin adında Anaokulu Yaptırıyor

4 Ocak 2015 tarihinde, uzun süredir tedavi gördüğü kanser hastalığına yenik düşen lise öğretmeni Dilek Sarıoğlu’nun adı Akçakoca’da bir anaokulunda yaşatılacak. Akçakoca’nın başarılı işadamı Esvet Sarıoğlu, eşinin adının verileceği eğitim yuvası  için Düzce valiliği ile protokol imzalayarak Dilek hocanın adına okul yaptırmaya karar verdi.

Akçakocalı İş Adamı Esvet Sarıoğlu, 4 Ocak 2015 tarihinde kanser hastalığına yenik düşerek hayatını kaybeden eşi Dilek Horoz Sarıoğlu’nun adını yaşatmak için Akçakoca’da Anaokulu yaptırmaya karar verdi. Düzce Valiliğinde yapılan protokol ile Sarıoğlu, eşinin adına Akçakoca’da anaokulu yaptıracak.

Bir Yıldır Uygun Arsa Arıyordu

Akçakocalı İş Adamı Esvet Sarıoğlu, eşinin adına Akçakoca’da bir okul yaptırmak için bir yıl önce girişimlerde bulundu. Konu ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçen Sarıoğlu, Eski Ticaret Lisesi’nin bulunduğu ve adı şimdilerde Akçakoca Atatürk İlköğretim Okulu’nun hemen yanında bulunan boş araziye Anaokulu yaptıracağını belirtti. Yapılan görüşmeler olumlu ilerleyince, Vali Zülkif Dağlı’nın da katıldığı bir protokol imzalama töreni gerçekleştirildi.

Vali Dağlı’dan Sarıoğlu’na teşekkür!

Düzce Valiği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen imza törenine Akçakocalı İş Adamı Esvet Sarıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Vali Zülkif Dağlı katıldı. Vali Dağlı Akçakoca’ya Anaokulu yaptırmakla ilgili olarak iş adamı Esvet Sarıoğlu’na teşekkürlerini iletirken, hayatını kaybeden eşine de başsağlığı dileklerinde bulundu. Dağlı şöyle devam etti: “Okullaşma anlamında yeni okullara ihtiyacımız var. İl merkezimizde 8 okulda ikili öğretim devam ediyor. Bu anlamda hayırseverlere ihtiyacımız var. 8 okul az değil. Sayın Cumhurbaşkanımız 2019 tarihi itibarıyla tekli öğretim yönündeki çalışmaların bitirileceği talimatı verdi. İl olarak hedefimizi 2017 yılı içerisinde tekli öğretime tüm okullarımızda geçmeyi hedefliyoruz. Bunu hayırseverlerimizin desteği ile yapacağız” dedi. Konuşmaların ardından Akçakoca Atatürk İlköğretim Okulu yanına Anaokulu inşaatı iş birliği protokolü imzalandı.

Sarıoğlu ailesi olarak çok mutluyuz!

Protokol töreni sonrası gazetecilere kısa bir açıklama yapan işadamı Esvet Sarıoğlu, “ yaklaşık bir yıldır arsa tahsisi için yer aranıyordu. Nihayet bugün sonuçlandırdık. Okula rahmetli eşim Dilek’in ismini vereceğiz. Eşim Akçakoca’da sevilen, sayılan bir öğretmendi. Çok yardım severdi. Onun adına kalıcı bir eğitim yuvası yaptırdığımız için Sarıoğlu ailesi olarak çok mutluyuz. Yer seçimi ve arsa tahsisinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Okulu 2017 – 2018 eğitim yılına yetiştireceğiz inşallah “ dedi.

Dilek Hoca Adına Kütüphane Yaptırmıştı

Esvet Sarıoğlu, eşinin adına geçtiğimiz yıl Nisan ayında Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Akçakoca protokolünün katılımı ile Mustafa Açıkalın Ortaokulu’na 1001 kitap adı verilen kütüphane hediye etmişti. Kütüphaneye öğretmen Dilek Sarıoğlu’nun adı verilmişti.

Yorumlar

Yorumlar
LEVENT YILDIRIM 10.1.2017 - 23:05:03
HELAL OLSUN SİZİN GİBİ İNSANLAR LAZIM BU ÜLKEYE .ÖYLE KONUŞMALARLA HAVA ATANLAR DEGİL .RAHMETLİ EŞİNİZİ DAİMA YAŞATMANİZ O DA AYRİ BİR GÜZELİK TEBRİK EDERİM
Gündoğarkenn 10.1.2017 - 22:22:45
Ilk ogrencilerindendim ben..hayatimin en zor anlarindan birinde elimden tutup ayaga kaldrmisti bni..en sevdgm ogrtmnimdi o..kimbilebilir ki yillar sonra belki cocugumun yegenimin egtimini alacagi okul onun adina yaptirilmis olsun..ne buyuk aci..her duamdasin ogrtmnim.seni asla unutmayacagim.biliyorum helaldir hakkin..dilek hocamin adinin yasatilmasinda emegi gecen esvet abime de cok tsk ederim.rabbim sevenlerine sabir versin bolca...
Erol acar 10.1.2017 - 22:09:53
Allahım hocamızın mekanını cennet etsin inşallah esvet abi başarılarındevamını diliyorum
ahil 10.1.2017 - 21:55:11
Yazıma başlamadan önce ölen ablamıza Allah'tan bir kez daha rahmet kalanlarına sabırlar dilerim. Ayrıca beyfendiyi de bu güzel ve anlamlı davranışından dolayı tebrik ederim. Konu ile ilgili şunu belirtmek isterim. Anasınıfının yapılacağı yer gerçekten isabetli seçilmiş. Öyleki Yeni Mahallede ve Bahadır Yalçın Caddesinde Osmaniye Mah. Batı tarafında bir ana okulu yoktu ve ihtiyaç ta vardı. Şimdiden Akçakoca'ya hayırlı olsun....
Yusuf Albayrak 10.1.2017 - 21:49:56
Saygıdeğer iş adamı,Akçakoca sevdalısı Esvet Sarıoğlu vakarına yakışan bir vefa örneğini ilkinde okulumuza kütüphane kazandırarak ikincisinde merhume değerli eşleri adına anaokulu yaptırarak göstermiş ve eğitime olan desteğini bir kez daha taçlandırmıştır.Allah yardımcısı olsun,yolunu açık etsin.
Öğretmen 10.1.2017 - 21:21:59
Hayırlı ugurlu olsun.
Recep Ellikci 10.1.2017 - 20:46:51
Allah c.c yapmış olduğunuz böyle güzel şeyden dolayı sizlerden razı olsun inşallah Rabbim her daim yâr ve yardımcıniz olsun merhume hocahaniminda mekanı cennet olsun inşallah
sedat kalfa 10.1.2017 - 19:31:22
ALLAH cc hayırlı etsin ,rahmetlinin mekanı cennet olsun inşallah.