Back To Top
Orman İşletme Müdürlüğü Birçok Noktada Yemleme Çalışması Yaptı

Orman İşletme Müdürlüğü Birçok Noktada Yemleme Çalışması Yaptı

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.1.2017
Orman İşletme Müdürlüğü Birçok Noktada Yemleme Çalışması Yaptı
- A +

Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü, kar yağışı nedeniyle aç kalma tehlikesi yaşayan sokak ve yabani hayvanlar için ilçenin farklı noktalarında yemleme çalışması yaptı.

 

Geçtiğimiz günlerde Akçakoca’da iki yavru karacanın kaçak avcılar tarafından vurularak öldürülmesi haberinin ardından, içimizi ısıtan bir hamle Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü’nden geldi.

Orman İşletme Müdürü  Zafer Ekinci ve müdürlük personeli, ilçenin birçok noktasına kuşlar için çuvallar dolusu buğday, yabani etçiller ve özellikle sokak hayvanları için de kilolarca et, kemik ve sakatat bıraktı.

Müdür Ekinci’nin başında yer aldığı ekipler, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı iki kamyonet dolusu hayvan yiyeceğini, sırasıyla Cumayanı mesire alanına, Değirmenağzı kadınlar plajının olduğu bölgeye, Ayazlı mahallesinin girişine, Çuhallı plajı bitişiğine ve Sapak’ta Ümran boru fabrikasının bitişiğindeki araziye bıraktılar.

Akçakoca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci, yemleme sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kar kalınlığının ilçede 20 cm. ve köylerde yarım metreyi aştığını söyleyerek, bu günlerde hayvanların yiyecek bulamadıkları için ölme tehlikesi yaşayabileceklerini söyledi.

Orman İşletme Müdürlüğü olarak, hayvan yemleme çalışmalarını ilçenin farklı noktalarında, özellikle hayvanların geçiş ve uğrak alanlarında yaptıklarını ifade ederek, bu çalışmaların kış boyunca peyderpey yaptıklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorumlar
Kim küçükte olsa Av ve sokak hayvanlarına el uzatabiliyorsa Allah razı olsun karşı olanları da kınıyorum Yaptığınız doğru iş müdür bey devam edin
Erhan koç 10.1.2017 - 09:37:23
Öncelikle bu işi yapanları tebrik ediyorum kardeşim kar yağdığında bütün kuşlar yollara dökülüp araçlar geçerken çarparak ölümlerine neden oluyorlar yapılan işi tebrik etmeniz gerekirken neden eleştiriyorsunuz anlamadım sende yapabiliyormusun sonra konuşmasını izlersen sokak hayvanlarınada yardımcı olduklarını söylüyorlar sokak hayvanları dağdamı yaşıyor ayıp vegünah tabi serpil hanım bunlardan uzak anlamaz iş yapanı eleştirmek bunların görevi yazık sizlere açıyorum zavallı.iş yapanıda tebrik ediyor gözlerinden öpüyorum
Serpil Çevik 9.1.2017 - 21:34:24
Ah benim iş yapmak için iş yaptı gösteren müdürüm. Yaban hayvanın o denizin kenarında işi ne? O zavallı hayvanlar deniz kenarına kadar gelebilir mi? Karacayı ormanda bulup öldüren zavallılar şehrin içine yaban hayvan mı sokar. Çık dağlara bayırlara da iş yaptın sansılar. Tiyatro yapmayın!