Back To Top
Akçakoca Belediye Meclisi Livadi Restaurant’ı İçkili Yerler’e Dahil Etmedi

Akçakoca Belediye Meclisi Livadi Restaurant’ı İçkili Yerler’e Dahil Etmedi

 - 6 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.1.2017
Akçakoca Belediye Meclisi Livadi Restaurant’ı İçkili Yerler’e Dahil Etmedi
- A +

Akçakoca Belediye Meclisi 2017’nin ilk oturumunu gerçekleştirdi. Saat 17.00’de Belediye Meclis salonunda başlayan Ocak ayı oturumunda 8 gündem maddesi ve bir de ek gündem maddeleri ele alındı.

 

Ocak ayı Meclis toplantısı, bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantının gündem maddelerinden biri de Ayazlı mahallesi girişinde bulunan Livadi Restaurant’ın içkili yerler bölgesine alınıp alınmamasıyla ilgiliydi.

‘’Kayabaşı Sokak’ta bulunan Livadi Restaurant’ın içkili yerler kategorisine dahil edilmesine gerekli Meclis kararının alınması hususunu, bilgilerinize arz ederiz’’ şeklinde yazılı olan talep, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici tarafından oylamaya sunuldu.

3 Meclis üyesinin mazeret bildirerek katılamadıkları toplantıda yapılan oylamada, tüm meclis üyeleri hayır yönünde oy kullanırken, bir tek bağımsız Meclis üyesi Turgay Çakmak, evet oyu verdi.

Böylece yapılan oylama ile Murat Barlas’ın sahibi olduğu Livadi Restaurant’ın içkili yerler bölgesine alınması talebi reddedilmiş oldu.

Yorumlar

Yorumlar
Vatandaş 12.1.2017 - 21:54:16
Çuhallıda açılan migrosta içki satılıyor okul un alanı ile arasında 100mt olması lazım bu mümkün mü arada bir yol var niye denetlenmiyor bimere yazıp denetlesinler aynı zamanda cami ile içki içilen alanlar arasındaki mesafeyide denetlesinler
Akçakocalı 12.1.2017 - 21:28:37
Diğer açılan mekanlara da meclisten onay çıktı mı çıktıysa gerekçe ne şu halimize bakın ak belediyede en çok içkili alanlara fırsat verildiği idda ediliyor üniversitemiz var ayyaş gençlik lise yanında açılan migros ve raflarda içkiler okul ile içki satan yer arasında kaç metre mesafe olması lazım arada bir yol var camiyle içki satan yer arasında kaç metre var bu durumu bimer e yazmak lazım eyyyyy reis gelde gör
aydin akin 8.1.2017 - 00:36:57
Su dünyanin haline bakin! Önce AHIRDI.Sit alniydi.Sonra AHIR RESTAURANT oldu .Tüm Akcakoca ve yöneticiler buna seyirci kaldi. Simdi sit alani „ickili yerler“ bölgesine alinmak istenmis.Emniyet bunda bir sakinca görmedigine göre bugün olmazsa yarin baska bir idarede orada muhakkak ickiye müsaade edilecek.Bunda hic süphem yok.“Livadi „ile „tutaste“ arasindaki 1.173 m/2 alan bana ait ve SIT alani diye bana salas bile yapmaya müsade yok! Ülkemde haksizliga ugrayanlar hep yasalara uyanlar mi olacak?
Bülent Peker 7.1.2017 - 14:14:10
Akçakoca nın muhtelf semtlerinde birçok eski binalara SİT diye el sürdürülmezken Mehmet kaptanın SİT statüsündeki bu yerine nasıl içkili restaurant olarak i müsamaha edilip birde Belediye meclisinde oylanmasın aracılık edenlere 'PES VALLAHİ'diyorum.Zaman zaman herhangi bir yerde konusu açıldığında Başkanın çok yakın arkadaşı olarak nitelendiriyorlar.Nitekim konunun meclise getirilmesi bu durumu teyit ediyor.Zaten livadi hala faaliyette hatta batı kısmına bir Butik otel yapılacağı da söyleniyor.
akcakocali 6.1.2017 - 10:39:49
isabetli bir karar, mevcut içkili mekanların da alkol ruhsatı iptal olması dileğiyle ...
Gönül Toprak 6.1.2017 - 08:54:04
Sarhoşların sayılarının azaltılması,sahte içki yasağının uygulanabilmesi ancak böyle isabetli kararlarla olasıdır.Herkese hayırlı Cumalar:)Çuhallı plaj çevresinde İstanbul plakalı arabasıyla erkeklere laf atan,sarhoş şüphelisi kıvırcık bir kızıl bayan izlenmektedir.