Back To Top

Akçakoca'daki Sosyal Medya Paylaşımları Davasında Tutuklama Çıktı

Akçakoca'daki Sosyal Medya Paylaşımları Davasında Tutuklama Çıktı

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.1.2017
Akçakoca'daki Sosyal Medya Paylaşımları Davasında Tutuklama Çıktı
- A +

Akçakoca'da dün gece saatlerinde biri (CHP) Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca ilçe örgütü üyesi iki kişi gözaltına alındı.

Bir gece nezarethanede kalan T.B ve İ.B sabah saatlerinde doktor kontrolünden geçilmek üzere Akçakoca Devlet Hastanesine götürüldü.

Gözaltındaki şahısların yakını olan Muhammed B., gözaltına alınanların hastanedeki işlemlerden sonra ifadelerini almak üzere savcılığa götürüldüğünü söyledi.

Savcılık ifadelerinin ardından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen şahıslar, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

İnternetten yaptıkları paylaşımlardan şüpheleniliyor

Akşam saatlerinde yaşanan gözaltına alma işleminin nedenini tam olarak bilmediklerini belirten Muhammed B., CHP İlçe Başkanı Turan Güler'in de gece saatlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek olayı sorduğunu ve sağlıklı bilgi alınamamasına rağmen, gözaltına alınanların sosyal medya hesaplarından yazdıkları yazılar nedeniyle gözaltına alındıklarını düşündüklerini söyledi.

Mahkeme sırasında aile fertlerinin mahkeme salonuna sokulmadığını da sözlerine ekleyen Muhammed B., mehkemenin şüphelileri tutuklattığını fakat, tutuklama nedenini hâlâ tam olarak bilemediklerini söyledi.
 
Baro'nun yetkilendirdiği avukattan tutuklama sebebini öğreneceklerini belirten Muhammed B., muhtemelen sosyal medya paylaşımları nedeniyle tutuklandıklarını söyledi.

Yorumlar

Yorumlar
Özel kalem.. 6.1.2017 - 15:26:03
Olayları dısarıdan bır vatandas olarak yorumluyorum.. Eger oyle bır durum var ıse chp partısının butur kısıler yuzunden lekelenmemesı lazımdır an ıtıbarıyla partıden ıhrac edılmelıler ver yuz kızartıcı suctan dolayı cevredende uzaklastırılması lazımdır.
SÖZE NASIL BAŞLAYACAĞIMI KESTİREMİYORUM; Sayın AKÇAKOCA TV. habercileri bu bilgi, halka böylemi taşınır ..!! paylaşımlarınızı zaman zaman okuyorum ve sizi de bu faaliyetiniz dolayısıyla taktir ediyorum. ancak AKÇAKOCA da bir isyanmı var BİR İÇ SAVAŞMI VAR ... Akçakoca da C H P liler niçin tutuklansın ki. yani: sizin köyde Ali nin ahırı veya dursunun evi yanınca, Köy yanmış mı oluyor. Düşünüyorum ki, paylaşılan haber etkisini büyütmek tabi ki, süzcüklere endeksli dir. fakat Haberin acısını hepsine yaşatmak olmamalı . Günümüzde Türkiye zaten tehditleri endişeleri yaşıyor, bizlein taktir ettiği kişilerde Fatma teyzenin haberindeki: ALİ Yİ, VURDİLER haberine benzememeli, ali yi vurmadılar - aliye tokat atmışlar. Neyse Akçakocamızın güzide insanları Sayın TÜNCAY, yazan arkadaşların dikkat etmesi hususuna arz eder, işlerinizde başarılar diliyorum. AKÇAKOCA - HEMŞİN den M. Müşavir : Cemal Üçüncü 0532 252 61 10