Back To Top
Karaca Katilleri! Akçakoca’da İki Karaca Öldürdü

Karaca Katilleri! Akçakoca’da İki Karaca Öldürdü

 - 5 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.1.2017
 Karaca Katilleri! Akçakoca’da İki Karaca Öldürdü
- A +

Kaçak avcılar Akçakoca’da 2 karacayı katletti… Akçakoca ormanlarında nadiren rastlanan 2 karaca, Akçakocalı kaçak avcıların acımasız kurşunlarının hedefi oldu.

Zorlu kış şartları nedeniyle yiyecek bulamadığı için yerleşim yerlerine kadar inen iki Karaca, kaçak avcılık yapan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından Aktaş köyü Memişağa deresi mevkiinde sıkıştırılarak öldürüldü.

2- 3 yaşlarında olduğu tahmin edilen ve vücutlarının çeşitli yerlerinden vurulan karacalar Memişağa deresinde öldürüldü.

Tüfek seslerini duyan köylülerin sesin geldiği yöne  gitmesi üzerine kaçak avcılar vurdukları karacaları alarak olay yerinden uzaklaştıkları söylendi. 81 T … plakalı bir araçla olay yerinden kaçan avcılar  Jandarmaya ihbar edildi.

NASIL KIYDINIZ BU KARACALARA

Karaca katillerini Jandarmaya ihbar eden duyarlı vatandaş gazetemize yaptığı açıklamada; “Ben buraya geldiğimizde nesli tükenen ve doğamızın güzeli olan 2 Karacanın vurulduğunu gördüm. Kaçak avcılara,  burada ne yapıyorsunuz diye sorduğumda panik halinde ‘ sen işine bak ‘ diye beni olay yerinden uzaklaştırmak istediler. Ben insanlara şunu söylemek istiyorum: İnsanlar silahlarını hayvanlara çevirirken, o hayvanların da yaşam hakkı olduğunu, bu doğanın parçası olduğunu düşünerek silahı eline alsınlar. Bu olayda suçlular ibreti alem için teşhir edilsinler ki, eline silah alan her kimse önüne çıkan her canlıya ateş etmesin” dedi.

Duyarlı vatandaşın ihbarı sonrası 55 – 60 yaşlarında oldukları tahmin edilen 2 karaca katili, jandarma tarafından gözaltına alındı. Sorguları devam eden 2 kaçak avcılarla ilgili soruşturmanın nasıl bir seyir izleyeceği merak ediliyor.

Jandarma kaynaklarından alınan son bilgiye göre, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Yorumlar

Yorumlar
vatandas 10.1.2017 - 21:41:14
İbneler
vatandas 10.1.2017 - 21:35:30
İbneler
Akcakocalı 6.1.2017 - 13:56:34
Nasıl kıydınız bu hayvanlara yazıklar olsun
Gerizekalılar...
Can akyol 5.1.2017 - 09:48:47
Allah hepinizin belasını versin yazıklar olsun ormanda bir şey bırakmayın daha yavrular be insan misiniz siz serefsizler