Back To Top

Memura enflasyon zammı yok!

Memura enflasyon zammı yok!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.1.2017
 Memura enflasyon zammı yok!
- A +

Memurlar 2017'de enflasyon farkı alabilecek mi sorusunun yanıtı 2016 enflasyon oranının açıklanmasıyla netleşti. 2017'de memurlara enflasyon farkı yok.

2016'da TÜFE yüzde 8,53, ÜFE'de ise artış yüzde 9,94 oldu. Açıklanan enflasyon rakamlarına göre, son 6 aylık enflasyondaki artış yüzde 5’in altında kaldığı için memur ve memur emeklileri enflasyon farkı zammı alamayacak.

Toplu sözleşme hükmüne göre, Aralık 2016 ile Haziran 2016 arasındaki enflasyon oranının yüzde 5'i aşması durumunda, memurlar aşan nispette, yılın 1. yarısı için enflasyon farkı alabiliyorlar.

EMEKLİNİN ZAMMI BELLİ OLDU

Emekli daha zam farklı maaşı almadan maaşının erimesinden mutsuz. Son haftalarda artan enerji ve petrol ürünlerindeki aşırı artış birlikte artan ve artacağı kesin olan hayat pahalılığı zammı şimdiden aldı götürdü bile .

SSK ve Bağ­Kur emeklisinin beklediği zam oranları belli oldu. Ocak­Haziran ve Temmuz­Ağustos dönemlerinde Tüketici Fiyat Endeksine göre belirlenen zam oranı 4,65 olarak hesaplandı.bu hesaplamaya kimsenin akıl sır erdiği yok ama her sene bir oyumdur gidiyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.