Back To Top

İlçe Yönetiminden İki İsim Daha İstifa Etti

İlçe Yönetiminden İki İsim Daha İstifa Etti

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.1.2017
İlçe Yönetiminden İki İsim Daha İstifa Etti
- A +

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca ilçe örgütünde istifalar hız kesmiyor. Geçtiğimiz günlerde ilçe yöneticisi Fatma Genez'in istifasının ardından, partinin Akçakoca'daki etkili isimlerinden ikisi daha istifa etti.

Son dönemde İlçe Başkanı Turan Güler'in başkanlığı üzerine parti içinde yaşanan sert tartışmalar ve sorunun parti genel merkezine kadar taşınmasının ardından, yerel düzeyde yaşanan iştifalar nedeniyle Başkan Güler'i sıkıntılı günler bekliyor.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde kendi partisinin belediye başkan adayı olan Fikret Albayrak'a bilerek ve isteyerek oy vermediğini bir TV. programında itiraf eden Başkan Turan Güler, parti içindeki tartışmaları da ateşlemişti.

Turan Güler'in parti suçu işlediğini ileri sürerek görevinden istifa etmesini isteyen muhalifler, gerekli müdahalenin yapılması için CHP'nin çok sayıdaki milletvekillerine ve parti meclisi üyelerine konuyu aktarmışlardı.

Parti içindeki bu tartışmaların kendisini bir hayli yıprattığı Turan Güler'in bu yeni istifalar karşısında ise gücünün daha da zayıflayacağına işaret ediliyor.

CHP'nin Akçakoca'daki temel dinamiklerinden olan ve her kademede üstlendiği görevi layıkıyla yerine getiren fedakar ve çalışkan yöneticisi Semahat Erdoğan yönetimden istifa etti.

Yanı sıra, kadın kolları ve gençlik örgütlerinden sorumlu olan, siyaset birikimi oldukça yüksek, deneyimli CHP'li Levent Kazancı da ilçe yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden bir diğer isim oldu.

Bu istifalarla birlikte, mevcut CHP yönetiminin yedek üyeleri asıl üye yaparak yoluna devam edeceği beklenirken, parti içindeki tartışmaların başkanlık pozisyonunu giderek daha zor duruma düşürdüğü Turan Güler için ise çanların çalmaya devam ettiğini söylemek mümkün.

Yorumlar

Yorumlar
Cuhali 4.1.2017 - 04:20:07
Bastan beri dedik turan güler bititir bu partiyi diye bizi hain ilan ettiniz bunlar iyi günler merak etmeyin ego tatmini için baskan olan Gülerin peşinden koşanlar gözünüz aydın...
Partilileri karşısına alan bir başkanın yönetici arkadaşları da bırakıp gidiyor ise yapması gereken bırakıp giderek partinin önünü açmasıdır.Direnmek kişisel hırsını aklıln önüne koymaktır ki,bu davranış ne kendisine ne de partisine yarar sağlamaz.Deyim yerinde ise kendi ifadesiyle ihanet ettiği koltuğu işgale son vermelidir.