Back To Top
Kusursuz Kafe Tanıtılacak

Kusursuz Kafe Tanıtılacak

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.1.2017
Kusursuz Kafe Tanıtılacak
- A +

Düzce Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliği ile hazırlanan proje kapsamında Düzce’deki engelliler için yeni bir sosyal alan niteliği taşıyan “Kusursuz Kafe”nin tanıtım toplantısı 3 Ocak’ta yapılacak.

 Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan proje kapsamında Türkiye Beyazay Derneği’nin de katkılarıyla “Kusursuz Kafe”nin yapımı ve içeriğine ilişkin hazırlıklar tamamlandı. Konuyla ilgili olarak Düzce Belediyesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı arasında yapılan sözleşme hayata geçiriliyor. Tarafların sözleşme imzalaması ile birlikte faaliyete giren proje kapsamında Düzce’de yaşayan ve özel eğitim kurumlarından eğitim alan bin 700’ü aşkın engelli gencin özgüven ve sosyalleşmesi amaçlanıyor. Projede bedensel ve zihinsel engelli 45 gencin eğitim alması ile sosyal hayatlarının da kolaylaştırılması hedefleniyor.

Avrupa Birliği destekli projeye Düzce Belediyesi eş finansman olacak ve proje bitiminde kafenin işletilmesi, yürütülmesi ve çalıştırılmasını sağlayacak. Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan proje kapsamında Türkiye Beyazay Derneği’nin de katkılarıyla “Kusursuz Kafe”nin yapımı ve içeriğine ilişkin tanıtım toplantısı 3 Ocak Salı günü yapılacak.

Haber: Enes Bektaş

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.