Back To Top
Mekke'nin Fethi Kutlaması Akçakoca'da Gerçekleşti

Mekke'nin Fethi Kutlaması Akçakoca'da Gerçekleşti

 - 4 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.1.2017
Mekke'nin Fethi Kutlaması Akçakoca'da Gerçekleşti
- A +

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Akçakoca Şubesi, Mekke’nin Fethi’nin 1386. yıl dönümü dolayısıyla program düzenledi.

 
AKÇAKOCA’DA MEKKE’NİN FETHİ KUTLANDI
 
 Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Akçakoca Şubesi, Mekke’nin Fethi’nin 1386. yıl dönümü dolayısıyla program düzenledi.Programın sunumunu Sefa Tekin gerçekleştirdi.

 Belediye Nikah Salonun’da gerçekleşen programa, Anadolu Gençlik Derneği Akçakoca Şube Başkanı Hüseyin Denizgez, Akçakoca Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Zorlu ve yönetim kurulu,Akçakoca Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Ferhat KÜçük,Akçakoca Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Özkan Ünal ve Akçakoca Yeşilay ve Dinhizmetleri Derneği Başkanı Bahadır Kıbrıs, Anadolu Gençlik Derneği üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.


Program İstiklal marşının okunması ve ardından Türkiye Kur’an okuma birinci Cemil Topkaraoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti,

Hafız Halil İbrahim İşleğin Şiir dinleti-ilahiler ve Küçük Kız Semezenlerin sema gösterisi ile devam etti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, sahnedeki insanlar, düğün ve iç mekan
Programın açılış konuşmasını yapan Anadolu Gençlik Derneği Akçakoca Şubesi temsilcilik Başkanı Hüseyin Denizgez İlk fethin Mekke olduğunu, ilk fatihinde Hz. Muhammed aleyhi selam olduğunu yeniden hatırlayarak idrak ettiğimiz şu günlerde, ilk fatihin ümmeti olarak yeniden dinçleşme, mazlum ve mağdurların sesine kulak vererek, yeniden saadet dünyasını kurmak gerektiğine daha bir inançla bağlanıp bilenmemiz gerekiyor.
Yeni yılın sahtekâr duygu ifadelerine karşı, hakiki his ve özümsenen temennilerin muhtaçlığını duyuyoruz.
Dua ve niyazların, alkol ve tamtamlara tercih edildiği gecelerin özlemiyle, yılımızın başını ya da sonunu değil her günümüzü ihya etmenin dikkati ile yaşamanın gerekliliğini duyuyoruz.
Dünyanın çivisinin çıktığı bir zamanda kendini kandırma adına yılbaşı-yılsonu gibi aldatmacalara kananlara da hidayet diliyoruz.

Toplumumuzda duyarlılık oluşturmak, kendi gündemiyle meşgul olmasını sağlamak, “İYİ İNSAN”-“İYİ MÜSLÜMAN” özelliği kazanmasına vesile olmak en büyük görevimizdir.
Anadolu Gençlik Derneği Akçakoca Şubesi olarak, İlcemizin en ücra köşelerine varıncaya kadar toplumsal ifsada karşı ıslah ve ihya hareketi olarak çalışma yapmayı hedeflemekteyiz.
Cüzdan değil VİCDAN diyerek, hesabi değil HASBİ olarak, ,
“Kürtlük-Türklük-Araplık” davası gütmeden her bir Vatan Evladını kardeş bilerek, 
Mezhebi hiçbir ayrım yapmadan “En Doğrusunu Allah Bilir” edebine sığınarak Sosyal Yapının Güçlendirilmesine katkı sağlayacağız.İlim ve İrfanın kıymetini, Hikmetin ve Rahmetin “Birlik içerisinde” iken mümkün olduğunu, ayrılığın azap getirdiğinin farkında olarak 
geleceğinden ümitli, “Yaşanılabilir , Yeniden Büyük Türkiye” idealine sahip bir nesil yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.
“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” bayrağını sancak edinmiş geleneğimize sımsıkı bağlı olarak Asım’ın Neslini kurmayı,“Dinine, Milletine, Devletine, Bayrağına ve Geleceğine” sahip çıkmayı ilke edinen bir topluluk olarak, sosyal Yapının Güçlendirilmesi için Anadolu Gençlik Derneği’nin saflarını sıklaştırmaya çağırıyoruz”dedi.

Program, Hatip Bahadır Kıbrıs’ın Mekke’nin Fethi konusunda konferans verdi. Kıbrıs, bütün fetihlerin anasının Mekke’nin fethi olduğunu belirterek, fethin süreçlerinden bahsetti. Müslümanların itaatli ve biatli toplum olduğuna vurgu yapan Kıbrıs, “Mekke’nin fethi kıyamete kadar fetih kapılarını açmıştır. Fetih kıyamete kadardır. Şuanda İslam dünyasında olan sıkıntılar en kısa zamanda sonlanacaktır. Çünkü küfür yok olmaya mahkumdur. Daha çok fetihler yapacağız. Bu Peygamberimizin müjdesidir. Bizim ümitsiz olmamız için hiçbir sebep yok. Yeniden diriliş için biraz heyecana ihtiyacımız var” dedi.

Program daha sonra  Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen ülke genelinde düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasında, Akçakoca genelinde lise ve ortaokul düzeyinde  dereceye girenlere  öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün ve iç mekan

Yorumlar

Yorumlar
akcakocali 2.1.2017 - 16:10:43
bu nasıl bir kepazeliktir kardeşim orda bir Allahın kulu yok mu bu yapılanın uygun olmadığını söyleyecek nerde bu memleketin müftüsü ? İmam ı Gazali Hz.lerinin Mukaşefet'ul Kulub kitabında sırf sema ayinleri hakkında 1 bölümü var bu gafiller hiç mi haberdar değiller ? Ehli sünnet alimlerinin icması hakkında zerrecik de mi bilgileri yoktur ? bide ortaya kız çocuklarını kullanmışsınız, kabe tasviri koymuşsunuz yazıklar olsun ...
müslüman 2.1.2017 - 14:07:13
mekkenin fethi 11 Ocak günüdür yanlışlık yapmayın kutlu doğum safsatası gibi
cavit 2.1.2017 - 13:58:14
11 Ocak 630 Yılında Mekke Fethedilmiştir, Kendileri kandırılan millet bu kandırılmışlığı ile Milleti kandırıyor, Konuyu bilmeyenler için, Mekke'nin fethi ile 360 Put yıkıldı, İsra Süresinin 81 Ayeti, ile yıkılan putlardan sonra, Kabe Tavaf edildi. Geçmişine sahip çıkmak isteyen Türk Milleti Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna ve yurdunun düşman işgalinden Kurtuluşuna da sahip çıkmasını bilendir. İnanç Allaha olan kulluk görevinin yerine getirilmesi için yapılırsa ibadettir, Siyasi emellere alet edilirse soytarılıktır
Akç 2.1.2017 - 12:48:17
Ferhat ta sanki herşeyi o yapmış gibi ortaya geçmiş eller arkada . Bari insanlara saygın olsun