Back To Top
Mahkeme 13 iş adamı için kararını verdi

Mahkeme 13 iş adamı için kararını verdi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -31.12.2016
Mahkeme 13 iş adamı için kararını verdi
- A +

Aralarında Akçakocalı iş adamı ve Arapoğlu şirketlerinin sahibi olan Murat Ü'nün de bulunduğu 13 iş adamı için karar çıktı...

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarılan ve savcılığın tutuklama talep ettiği 13 İş adamı hakkında karar verildi.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında göz altına alınan Akçakocalı işadamı Murat. Ü, Hacı Şakir F., Oltan Fındığın eski hissedarlarından Mustafa A ile şu an firari olan DÜSİAD eski Başkanı Eyüp Çakır’ın babası Osman Ç ve diğer işadamları  geçtiğimiz haftalarda göz altına alınmışlardı.

Mahkeme sorguları tamamlanan zanlılar hakkında kararını açıklayan mahkeme, 3 şüpheliyi tutuklarken, 10 zanlı için adli kontrol şartıyla serbest kalmalarına karar verdi.

Serbest kalanlar arasında Akçakocalı işadamı Murat Ü'nün de olduğu açıklandı.

Gün boyu Düzce Adliyesi önünde bekleyen aileler, serbest bırakılan yakınlarını sevinç çığlıklarıyla karşıladı. Tutuklanan 3 zanlı Çilimli cezaevine gönderildi.

Oltan fındığın eski ortağı tutuklandı

 İş adamlarından Mustafa Aycan, Ahmet Akdeniz ve Feyzullah Bayraktar isimli iş adamları tutuklanırken,

Eski DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır’ın babası Osman Ç. ve Hacı Şakir İnşaat sahibi Şakir F., Suat P.  Murat Ö., Mukaddes C., Gönül F., Fikriye Ö., Fatih G., Ergün Z.,  Murat Ü.  adli kontrol şartı ile serbest kaldı. 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.