Back To Top
CHP, Bin 750 lira olsun dedi

CHP, Bin 750 lira olsun dedi

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -28.12.2016
CHP, Bin 750 lira olsun dedi
- A +

CHP Düzce İl Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Düzce Emek Büroları sorumlusu Vildan Cemşit yazılı bir açıklama yayınlayarak, asgari ücretin en az Bin 750 lira olması gerektiğini söyledi.

Asgari ücret ile ilgili üçlü görüşmeler devam ettiği bugünlerde, konuyla ilgili partisinin görüşlerini açıklayan Cemşit yaptığı yazılı açıklamada,” 14 yıllık iktidarlarında bir kere bile işçiden, emekçiden yana olmayanlar, bir kez daha emekçinin karşısında yer almaktadır.Ülkede işsizlik kol gezerken, üniversite mezunu işsizler ordusu oluşmuşken, vatandaş yoksullukla boğuşurken, AKP’nin derdi, tek bir kişinin hevesleri için rejimi değiştirmek ve bir tek adam diktası yaratmaktır “ dedi.

“ Bugün asgari ücret 1300 Türk Lirası ise, bu Cumhuriyet Halk Partisi sayesindedir  diyen Cemşit, “dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.432 lira , yoksulluk sınırı 4.665 lira iken, asgari ücretin 1300 lira olması çok açık bir şekilde “insanlık dışı” bir durumdur diyen CHP İl Başkan yardımcısı Vildan Cemşit, asgari ücretin en az Bin 750 lira olması gerekir dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Yazıklar olsun 29.12.2016 - 19:00:01
Siz önce 2014 yerel seçimlerinde Sülalece belediye meclisine Adayken yinr Sülalece partiye başka partiye oy verip de CHP'yi nasıl sattığınızın hesabını verin ilk önce. Asgari ücretlileri savunmak size kalmadı. Başka adam mı kalmamış koskoca partide bunu savunacak. Yazıklar olsun hepinize. Koskoca CHP'yi ne hale getirdiniz.