Back To Top
Fiskobirlik Yönetimi Köylerdeki Üreticilerle Toplantılar Yapıyor

Fiskobirlik Yönetimi Köylerdeki Üreticilerle Toplantılar Yapıyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.12.2016
Fiskobirlik Yönetimi Köylerdeki Üreticilerle Toplantılar Yapıyor
- A +

Fiskobirlik Akçakoca yönetimi, köylerde yaşayan fındık üreticileriyle sık sık toplantılar düzenleyerek, Fiskobirlik’in durumuyla ilgili bilgiler veriyor.

 

Kısa adı Fiskobirlik olan S.S 65 Sayılı Akçakoca Fındık Tarım ve Satış Kooperatifi’nin ilçe yönetim kurulu başkanı Mustafa Oktay ve beraberindeki teknik heyet, üreticilerin ihtiyacı olan üretime yönelik çeşitli bilgiler ile son zamanlarda fındık bahçelerinde görülen zararlılara ve hastalıklara karşı da nasıl mücadele edileceğine dair bilgiler veriyor.

Sn dönemde Altunçay, Çayağzı ve Balatlı köylerini ziyaret ederek üretici köylülerle bir araya gelen Fiskobirlik heyeti, üyelik koşullarının devamı için yapılması gerekenleri de köy halkına anlatıyor.

Fındık bahçelerinde son zamanlarda görülen çeşitli hastalıklar ile özellikle külleme hastalığıyla mücadele yol ve yöntemlerinin de anlatıldığı toplantılara köy halkının ilgi gösterdiği görülüyor

Başkan Mustafa Oktay, Fiskobirlik’ın fındık alımları için en elverişli bir döneminde bulunduğunu, devletin desteğiyle ve üreticilerin kendi birlikleri olan Fiskobirlik’e sahip çıkmalarıyla, kısa sürede piyasada fiyatları dengeleyecek temel aktör haline geleceğini anlatıyor.

Fiskobirlik’in gübre ve zirai ilaçların yanı sıra, çeşitli tarım aracı ve zirai ekipman satışlarını da yaptığını belirten Oktay, desteklenen ve piyasa gücü olan bir Fiskobirlik sayesinde, fındık fiyatlarındaki spekülatif oynamaların da önüne geçileceğini sözlerine ekliyor.

Fiskobirlik’in köylerde üreticilerle yaptığı toplantılara köy halkı ilgi gösterirken, güçlü bir Fiskobirlik oluşması halinde tek destek verecekleri kurum olan ve kendi birlikleri olarak gördükleri Fiskobirlik’in her zaman yanında yer alacaklarına yönelik konuşmalar yapıyorlar.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.