Back To Top
Nihayet! Akçakoca-Düzce Arası Ulaşım Sorunu Çözülüyor…

Nihayet! Akçakoca-Düzce Arası Ulaşım Sorunu Çözülüyor…

 - 9 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.12.2016
Nihayet! Akçakoca-Düzce Arası Ulaşım Sorunu Çözülüyor…
- A +

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 6 firmaya ait 79 hak sahibini bir araya getirerek Düzce-Akçakoca arasındaki taşımacılık sorununu çözmeyi başardı.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 6 firmaya ait 79 hak sahibini bir araya getirerek Düzce-Akçakoca arasındaki taşımacılık sorununu çözmeyi başardı. Yapılan uzlaşma sonucu, tek bir şirket altında bir araya gelecek minibüsçülere yeni standartlar getirilecek.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca Düzce arasında kangren haline gelen toplu taşıma sorununu çözmek üzere… Aylardır devam eden görüşmeleri sonuçlandıran Yemenici, 6 firmada toplam 79 araç sahibini uzlaştırarak Akçakoca Ulaşım isimli şirket altında toplanmasını başardı.

20 yeni araç alınacak

Yapılan çalışmaları doğrulayan Akçakocalı minibüsçülerin sözcüsü Oktay Ustabaş, Başkan Yemenici’nin yapmış olduğu çalışmayı taktir ettiğini belirterek, görüşmelerin sonuçlandığını ve en kısa zamanda 20 yeni araç ile Akçakocalılara hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi.

6 firma birleşti

Gazetemize açıklamalarda bulunan Okatay Ustabaş,  “ 6 firmadan oluşan parçalı yapıyı Akçakoca Ulaşım Limitet Şirketi adı altında bir araya getirdik. Yeni yönetim kurulu oluşturduk Şirket yönetim kurulunda Oktay Ustabaş, İsak Sarıoğlu,İsa Üçüncüoğlu, Mesut Ustabaş, Seyfi Parlak ve Erkan Kaya yer alıyor. Bankalara kredi başvurusunda bulunduk. Sonuç almayı bekliyoruz. 19-21 yolcu kapasiteli 20 yeni araç alacağız. Daha sonra ihtiyaca göre 10 araç daha ilave etmeyi düşünüyoruz “ dedi.

Minibüsler çarşıya inecek

Yeni araçlar hizmet vermeye başladığında yeni kurallar getirileceğini söyleyen Ustabaş, önüne gelen herkesin şoförlük yapamayacağını, sert kurallar getirileceğini söyledi. Ustabaş son olarak, yeni uygulama başladığında Düzce’ye yolcu taşıyan minibüsler için Başkan Yemenici’nin şehir içinde yer göstereceğini söyledi.

Yorumlar

Yorumlar
yolcu 29.12.2016 - 15:16:59
1-akçakoca şehir içi trafiği bitmiş durumda. eğer bu araçlar yine eskisi gibi yapacaklarsa (zmanında kalkmamak, 10 km hızla gitmek, aracını şehrin göbeğine çekmek) trafik çilesi içinden çıkılmaz bir hale gelir. 2-Ayakta yolcu taşımak yasaklanmalıdır. düzceye kadar aykta giden var. 30 kişi gidiyor bir araçla. 3-3 yada 4 tane durak kalkış yeri olmalı ki trafiğin akışı aksamasın. 4-şöför arkadaşların belirli bir kıyafeti olmalı. yolcuya düzgün konuşup davranmalı. yolda giderken telefonla mesaj çekmemeli.
Patavatsız 27.12.2016 - 20:47:21
Ayrıca burda belediyenin bir müdahil olma durumu yok bütün özveri firma sahipleri ve araç sahiplerinin .sonuçta 5 milyon (eski parayla 5 trilyon) civarı bir yatırım var ve firma sahiplerinin de defa ettikleri var lütfen bunu göz önünde bulunduralım
Patavatsız 27.12.2016 - 20:43:40
Ayrıca burda belediyenin bir müdahil olma durumu yok bütün özveri firma sahipleri ve araç sahiplerinin .sonuçta 5 milyon (eski parayla 5 trilyon) civarı bir yatırım var ve firma sahiplerinin de defa ettikleri var lütfen bunu göz önünde bulunduralım
Patavatsız 27.12.2016 - 20:34:51
Ya Emine hanım akçakocadaki belediye araçlarına kaç sefer bindiniz hangisinde rahat yolculuk yapabildiniz bu değişimin birinci önceliği hizmet etme bakımından kötü olan ve bizimde utandığını hizmet kalitesini yükseltmek ayrıca fiyatlarda makul durumda diye düşünüyorum yoksa siz belediye personeli ve bedavacılardanmısınız dersiniz beleş seyahatmi
YOLCULARA YAPILAN HAKSIZLIK BİTİYOR... ÇOK ŞÜKÜR... İNŞAALLAH ÇÖZÜM UZUN SÜRMEZ...
bir parça abartma eylemine maruz kalmış bir haber gibi geldi, bende başlığı görünce yine Skyreporter Dergisi'den ödül kazandı sandım
M.l.ceyhan 26.12.2016 - 19:51:51
Hadi hayırlısı.
Emine gok 26.12.2016 - 18:39:00
Belediye otobusu koyun daha uygun fiyata seyahat etsinler yolcular
İnşallah bu iş biter. Başından beri olmadı gerek çözüm.