Back To Top
Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi Okul Aile Birliği ve Öğrencileri Adına Açıklama

Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi Okul Aile Birliği ve Öğrencileri Adına Açıklama

 - 31 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.12.2016
Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi Okul Aile Birliği ve Öğrencileri Adına Açıklama
- A +

Konuk Yazar Reyhan AYZİT: Özel bir şirkette yönetim müdürü. 14 yıllık Ak Parti üyesi. Ak Parti’de ilçe teşkilatında görev yapmış ve mahalle başkanlığı yapmış bir isim.   

                    

İlçemiz sınırlarında faaliyet gösteren lisemiz çeşitli bahaneler öne sürülerek, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde elimizden alınarak, öğrencilerimiz depodan bozma sınıflarda başka bir okulun üst katında eğitime zorlandı.

İlçemiz genelinde yatılı iki adet lise olmasına rağmen, çocuklarımız hijyen kurallarına uymayan fiziki şartları çok kötü yatakhanelerde kalmaya mahkum edildiler. Bu sebeple çocuklarımız ruhsal ve fiziksel nedenlerle tıbbi yardım almaya başladılar .

Tüm bunlar yetmezmiş gibi, kabul edilebilir hiçbir sebep gösterilmeden okul müdürümüz Sayın Yunus Kara görevinden alınarak, asıl branşı olan edebiyat öğretmeni olarak başka bir okula gönderilmiştir.

Yerel yöneticilerin yaptığı yanlış kararlar, okul müdürümüzün üzerine atılmıştır. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Müdürümüz gidince okulları ve yurtları elinden alınan çocuklarımız tabir-i caizse öksüz kalmıştır. Bu durumu kesinlikle kabul etmiyor, müdürümüzün eski görevine geri getirilmesini istiyoruz.

Bazılarının anlattığı gibi sorun İmam Hatip Lisesi sorunu değildir. Problemi üretenlerin bu yolla kendilerini masum göstermek için kurguladığı bir oyundur! Farz edelim bizler böyle alçakça bir plan kurduk ve bencilce isteklerimiz var? Durduk yere okulu elinden alınan, çocukları depolarda eğitim gören, hasarlı pis yurtlarda kalan biziz. Yani bırakın plan kurmayı bir okulumuza sahip çıkacak kadar kudretimiz bile yokken "arsızın cesur olduğu" iktidar sahipleri ile uyguladığı planlara kurban edildik.

Eski okulumuzun önünde bize yapılacağı söylenip tamamlanan yurdun 100 kişi kapasiteli olmasına rağmen boş bekletilmesi ve yaptığımız sözlü yazılı taleplerimize cevap verilmemesi akıllara bazı soru işaretleri bırakırken, acaba bütün sorun el koyulan okul binası değil de yurt binası mıdır diye düşünmeden edemiyoruz. İlçemizde bir okulun sebep olduğu bu karışıklık sonucu şu anda 9 lise bir şekilde mağdur edilmiş durumdadır.

Bu yanlış kararların alınmasına sebep olan idareciler, milletvekili, vali, kaymakam, belediye başkanı, mili eğitim müdürü, ilçe başkanı ve bunların hepsinin üstünde İHL okul aile birliğinin başındaki bir zat sorumlu iken, bizler sanki bu işlerin sebebi gibi lanse ediliyoruz.

Sıkıştıkları noktada iki okulun müdürünü görevden alarak günahlarından arınacaklarını zanneden üstte saydığımız yöneticiler, Allah ( cc ) önünde bunların hesabını çok ağır verecekler. Burada yapılan her şeyin "kul hakkına’’ girdiğini en iyi onlar bilirler!

Bizleri imam hatip düşmanı gibi göstererek arkalarında kamuoyu oluşturup iktidar sahipleriyle sözleşmenin niyeti ne olabilir? Velilerimizin içinde hali hazırda imam hatipte okuyan çocukları varken yapılan bu adaletsizliğin hesabını kim verecek?

"O kadar yalnızız ki " kimsesizliğimize, çaresizliğimize bir umut ışığı tutacak ne bir kanun adamı ne de siyasetçi bulamadık. Ulaştığımız siyasetçilerin çözüm sunamamaları ve doyurucu açıklama yapamamaları ise ayrıca kafaların karışmasına sebep olmuştur. Biz artık bu durumda veliler olarak oyalandığımızı düşünmeye başladık.

Akçakoca SBL meselesini çözümsüzlük girdabında dolandırıp duran kamu ve yerel idarecilerimiz yüzünden, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü bu konunun çözümüne mesaisini harcamış ve yepyeni bir çözüm projesi ortaya koymuştur.

Umarız kıymetli bakanımızın çözüm alternatifi bir an önce hayat bulur ve Akçakoca, Sosyal Bilimler ve Fen liselerinin bir arada yer aldığı ‘eğitim kampüsü’ olanağına sahip olur.

Bu projenin savsaklandığını veya yeni bir oyalama taktiğinin hayata geçirildiğini gördüğümüz durumda ise, adeta el konularak gasp edilen Sosyal Bilimler lisesi binamız ve eklentisindeki yurt binamız için bugüne değin verdiğimiz haklı mücadeleyi, bundan sonra da Cumhurbaşkanımızla görüşmek dahil, daha farklı platformlarda yürüteceğimizin bilinmesini isteriz.

Yetkililer ve konunun muhatabı yöneticiler sesimizi duymazdan geldikleri, yanlı ve yanlış kararlar aldıkları için, siz değerli Akçakoca halkından sesimizi duymanızı, çocuklarımızın eğitim kazanımlarının ellerinden alınmalarına karşı gösterdiğimiz kararlılığı görmenizi ve bizleri anlamanızı istiyoruz.

 Akçakoca halkından bir dakika bile olsa bizimle empati kurmalarını istiyoruz. Adaletin ve kanunların uygulandığı bir toplumda, çocuklarımızın insan hak ve hürriyetlerine uygun olarak yaşamasını istiyoruz.

Son olarak… Bizler politikacı, bürokrat ya da provokatör değiliz. Çocukları için mücadele veren vatandaş, evlatlarına kazanılmış hakları adına mücadeleci olmayı öğreten anne ve babalardan oluşan bir avuç veliyiz.

Saygılarımızla kamuoyuna ilan ederiz. 

Yorumlar

Yorumlar
ÖĞRETMEN 30.12.2016 - 23:40:31
DEPODAN BOZMA DEDİĞİNİZ SINIFLARDA BUGÜN ÜLKEMİZİ YÖNETEN BİR ÇOK İSİM YETİŞMİŞTİR VE YETİŞMEKTEDİR.OKULDA HİÇBİR PROBLEM YOKKEN HAK ARAMAK İÇİN OKULU KÖTÜLEMENİN HEM ANLAMI YOK HEMDE NANKÖRLÜK OLUR.ÇÖZÜM YERİ HUKUKTUR.SİYASİ KİMLİK ÖNE SÜRMEKLE ÇÖZÜM ELDE EDİLEMEZ..DEVLETİN ALMIŞ OLDUĞU KARARLARI YİNE DEVLET DEĞİŞTİRİR....
Bizler veliler olarak okulun ilk günleri çocuklarımızı okuldan çıkarmaya çalışırken bir söz verdik siz derslere devam edeceksiniz biz sizlerin hakkını sonuna kadar arayacagiz. Çünkü vatan zorda çünkü darbe girişimi daha yeni olmuş ortalık karışık at izi it izine karışmış .çocuklarımız zarar görmesin İHL konusu hassas aman insanlar birbirine girmesin olaylar büyümesin. Ama çocuklarımıza verilmiş sozlerimiz var bizim "hakkını sonuna kadar arayacagim " ve çocuklarımıza gerçek anlamda kazanılmış hakları iade edilene kadar bize rahat huzur yok .Adaletli ahlaklı vicdanli Akçakoca lilar bu vebal sizlerin de boynunuzadir adaletsizligin karşısında Susan dilsiz seytandir
Ben bir anayım 27.12.2016 - 23:00:38
Bizler veliler olarak okulun ilk günleri çocuklarımızı okuldan çıkarmaya çalışırken bir söz verdik siz derslere devam edeceksiniz biz sizlerin hakkını sonuna kadar arayacagiz. Çünkü vatan zorda çünkü darbe girişimi daha yeni olmuş ortalık karışık at izi it izine karışmış .çocuklarımız zarar görmesin İHL konusu hassas aman insanlar birbirine girmesin olaylar büyümesin. Ama çocuklarımıza verilmiş sozlerimiz var bizim "hakkını sonuna kadar arayacagim " ve çocuklarımıza gerçek anlamda kazanılmış hakları iade edilene kadar bize rahat huzur yok .Adaletli ahlaklı vicdanli Akçakoca lilar bu vebal sizlerin de boynunuzadir adaletsizligin karşısında Susan dilsiz seytandir
Asaletten bahsedince herkes söyledi. İyi de sanki SBL Binasını İHL öğrenci ve velileri istediler. Arka planda çalışan aynı sizlerin ki gibi Başkan, muhtar , medya üyelerimiz varmı bilmiyorum ama 2011 den itibaren İHL nin o okul bu okul gezdiğimizi biliyor muydunuz. Adalet AÖL nın o binadan ticaret lisesini çıkardığı zaman neredeydi. Kayıt yaptırırken bize söylenen diyenler artık otomatik kayıt var ve kayıtlardan önce tercihler yapılıyor yanı tercih yapmışsın kazanmışsın o okula gitmeyecek misin. Diğer okullarda okuyanlar özel yurtlarda barınıyor. Bilmemezlikten gelmeyin veya karşınızdaki kişinin zekasını küçümsemeyin...
sbl li 27.12.2016 - 01:51:12
biz adalet diyoruz kazanılmış hak diyoruz siz kalkmıs binanız zaten iyi degil diyorsunuz.evet haklı olabilirsiniz ama cocuklarımızın düsürüldüğü durum bir evde kiracıyken ev sahibinin haber bile verme gereği duymadan eve baska kiracı getirmesiyle esdeger bir durum.bırakın kabullenmeyi akıl almaz bir durum.zorbalığın daniskası .ayrıca elimizde belgelerimiz de var ihl okul aile birliği baskanının okullar acılmadan once veli ve ogrencileri 19,09,2016 da sbl binasında eğitime davet ettiğine dair.ama ne hikmetse bizim okullar acıldıktan sonra haberimiz oldu. ayrıca bakan bey sbl binasını ziyaret ettiğinde gercekten hayret verici olaylar yasandı. size o gun hakkında kim ne anlattıysa diğer ayrıntıları da sorun derim.
Akçakoca rumuzlu bey yada hanfendi. Sizlerin asaleten susmanız normal . Tüm yetkililer canla başla sizlerin yerine biz annelerle müdahele ediyor tüm yetkilerini , koltuklarını, kurumları, kurum yönetmeliklerini önünüze seriyor. Sizlerin konuşmasına fırsat vermiyorlar. Haklı haksız oldugunuz her konuda arkanızdalar. Bizimse arkamızda yüce Rabbim var kimsesizleri koruyan kollayan. Anne olarak. Çocuklarımızın iyi okullarda ve güvenli, saglıklı yurtlarda kalmasını istiyoruz. TEOG sınavına girecek kayıt oldugumuz okulumuz ve bahçesindeki yurt gibi. Empati kısmına gelince yapamıyoruz niyemi? Vicdanımız ve adalet duygumuz karşı koyuyor.O hayalet Yurt ihtiyacı olan liseli çocuklar ve okulun çocuklarına yapıldı. Kayıt anında bu söylendi. Devlet sizi kandırmış derseniz ona birşey diyemeyiz. Devlet hiç bir çocugunu okulsuz bırakmaz, ruhsatsız pansiyona mahkum etmez. Hem İHL içün çıkan ödenekle olmuş olsa orda açılış anında il dışından yurtlu bir öğrenci bile olmazdı. Komşu açken uyuyamayan milletken hep bana diyen millet olduk. Birde İHL yurtdu için çıkan ödenege orta öğretim kurumu bakmaz yapımına imza atmaz. Sbl yurt ihtiyacı adı altında İHL yurt yaptıran uyanıklar çıktıysa onu bilemeyiz. Üvey annenin 1 oğlu var. Eşininde eski eşinden iki oglu anne her sabah 2 yumurta haşlar. Ve üvey çocuklarına verir. Çocuklara dönüp çocuklar kardeşinize yumurta kalmadı der. Hadi yumurtalarınızın yarısını verin der. Çocuklar verir. Üvey annenin çocugu bu sayede her gün bir yumurta yemiş olur. Üvey annede amacına ulaşmış olur. Bu hesap gibi sizlere yurt olmuştur belki. Bizede bu vatanın üvey evladı muamelesi yapılıyor malum. Siz hiç tasalanmayın asaletinizi koruyun 80 ögrenci için herkes seferber oldu. Siz isteyin onlar yapar. İstediginiz okul sizin zaten.
İHL DOSTU 26.12.2016 - 19:14:59
Bilip bilmeden haber yapıp durmayin bende ihlde okuyorum benim bile sblye gidecegimden okullar acildiginda haberim oldu birde cocuklarımız depodan bizma bir yerde öğrenim görüyor dediniz ben sınıfa girdigimde sınifi diyarbakirin sur ilcesi sandim duvarda 20 tane delik vardi sinifta öksürsen karsiya ses gidiyodu bumudur elinizden zorla alinan okul merak etmeyin bizde seve seve okumuyoruz sbl binasinda bakan okula geldigi zaman bile dile getirmis okulun ne kadar bakimsiz oldugunu siz hala neyin kafasini yasıyonus ben anlam veremiyorum doğrusu
Yanlış Yanlış 26.12.2016 - 18:16:33
Ynus hocaya şunu sormak lazım, sbl (aöl) öğrencileri 9. sınıfta ve 10.sınıfta 2 şube iken neden 11 - 12. sınıfta 3 şube oluveriyor birden bire? Anlamayanlar için şöyle soralım: Neden 55 öğrenci 3 şube oluveriyor? Bakana da mı böyle bilgi verdiniz yoksa=))
Birileri asaletten susuyormus yalana bak haksızlık yaptık biz yaptık demeye yüzünüz yok tabiki asaletli insan 213 ogrenciyi zor durumda bırakmaz hak yemez Rabbime verirsiniz hesabı bizler sizin gibi hak yiyenlere hakkımızı helal etmiyoruz
sbl annesi 26.12.2016 - 14:35:05
Minareyi çalan kılıfı hazırlar diye bir atasozumuz varya sbl ye bunu yapanlar o kadar özgüvenli ki kılıfa gerek bile duymadılar .darmadağın ettiler çocuklarımızı bizi yeter ki aldıkları emri yerine getirebilsinler.geri kalan çocukların vatandaşların hiç bir önemi yok tu gözlerinde. Üvey evlat olduk İHL düşmanı olduk vatan haini darbe aksami marketlere koşanlar olduk o da yetmedi biz her isyan ettiğimizde bizleri teskin etmeye çalışan okul Müdürümüz yunus kara (öyle ki bazı velilerin bile tepkisini üzerine çekmiştir bu nedenle) velileri kışkırtıcı süreci iyi idare edemedi diye görevinden oldu. Şimdi normalde kendi halinde insanlar olarak devleti baba vatani ana bilen bu veliler yapılan bu adaletsizligin karşısında evlatlarinin hak arayışına dusmusken hiç mi vicdanı sizlamaz bu isguzarlarin .Devlet güçlü devlet istese dört ayda bina Diker diyenler neden bunu İHL için yıllardır yapamadilarda bunca karışıklığı neden oldular. Burda ki amacın sadece bina olmadığını düşünüyoruz ve bu hatada ısrarcı davrananlari insafa davet ediyoruz yazık gencecik çocuklarımız adalet ve hakkın temsilcisi olmak isterken daha yolun başında çok büyük bir haksızlığa maruz birakildilar.minareyi çaldıniz bari doğru düzgün bir kılıf hazirlasaydiniz belki bu kadar tepki almazdiniz
sbl 26.12.2016 - 09:09:50
imam hatip lisesinin kız kısmında kaç öğrenci kaç sınıfta eğitim görüyor. bu sorunun cevabı çok önemli. 150 öğrenci 9 sınıf dediklerine göre. kaç öğrencinin kaç sınıfta eğitim görmesi bellidir. burdan yola çıkın derim gerisi boş şeyler
İlhami ÇELİK 26.12.2016 - 08:08:18
Akçakoca sevdalısı senin gerçekten asaletin olsa gerçek adınla yazarsın. Yapılan yurdun kim adına yapıldığını gider milli egitime sorar ondan sonra önüne atılmış kemiği yalarsın. Imam hatip lisesi mezunlarının soyup sogana çevirdiği memlekette ahlaklı seviyeli ve daha zeki ögrencileri kıskanmak sizin dininizde olabilir.
Dogrular 26.12.2016 - 06:05:41
Kime ne parası geldi pardon şakamısınız. Neyin asaleti. orta öğretim kutumu İHL bakmaz öncelikle o yurt. Çocuklwr kayıt olurken okul ögrencileri için ve başka okulların yurt ihtiyacı için yapılmıştır. Ve küçük çocuk olarak il dışından öğrencisi olan tek okul sbl lisesi. Çocuklar yurssyz kalırken ilçede İHL. Yurtlu öğrencisi yokken ne amaçla kullanacak acaba. Akşam eve gidiyor öğrencileri. Proje bakıldığında yurt iki girişli ve kızlar ve erkeklerin giriş kapıları farklı. Tüm illerdeki. Sbl gibi ve fen liseleri. Gibi.. Yani proje ters size. Bize vermeyince. Yarısı mavi yarısı penbe olan yurdu tamamen penbe yapmakla sizin olmuyor. Devlet ihtiyacı olana tapar verir.3 aydında ihtiyacı olan ortada. Sizin okula milli egitim din İşleri bölümü bakıyor. Ortaöğretim degil önce bunu öğrenin. Empati yapıyoruz sizle merakla etmeyin. Ama. Yerinize koyduğumuzda ihtiyat yokken. İhtiyacı olan küçük çocukların okulunu ve yurdunu alma kısmında. Duruyoruz. Çünkü. Bizlerin yapacağı birşey degil. Vicdanlı insanlar yapmaz. Adalet duygusu olanlar yapmaz. Biraz araştırmacı olunuz yazmadan önce. Saygılar.
Misafir 26.12.2016 - 00:47:56
Akçakoca sevdalısı rumuzlu arkadaşa cevaben asaletli olmak haksızlık karşısında susmak değildir madem bu kadar paranız vardı okula ihtiyacınız varken neden ihtiyacınız olmayan yurt için harcadınız bu bir.. Yurdu devlet bütün Akçakocada yurtta kalacak çocuklar için yapıldığını biz öğrencilerimizi okulu görmeye geldiğimizde yakında yeni yurdun bitip okulumuz öğrencilerininde faydaLanacağını yetkililer söylemişti nitekim bu yüzden bu okulu tercih ettik bu 2..haklı olacaksınızda susacaksınız buna kargalar bile güler bu 3.. Ayrıca bize hala bu yurdu kim kullanacak neden açıklanmıyor biliyoruzki başından sonuna usulsüzlük var yapanlar belli sırtlarını kime dayamışlar oda belli hakkımızı helal etmiyoruz.. Kim olursa olsun hepsinden büyük Allah var.. Biz Allah'a havale ettik buda 4...
Veli 26.12.2016 - 01:02:31
Bakanımız her konuda adaletli kendisine yanlış bilgi verenleri, ve görevini her şekilde hakkaniyetli yapan müdürümüze iftira atanları. Anlayacaktır. Bunu yapanları cezalandırıp bu yanlışa dur diyecektir. Biz güveniyoruz. Müdürümüz, okulumuz, yurdumuz gerçek sahiplerine teslim edilecektir. Çocuklar anca mezun olup hakkaniyet li akçakocadan ayrıldığında, müdürümüz okulda görevi dolup başka okula müdür olarak girdiginde, öğretmenlerimiz görev süreleri dolup başka okullara girdiginde, biz velilerin. Gururla, onurla, sevgiyle, çocuklarımızın i2. Memleketlerini aldığımızda herşey düzelecektir. Bu şekilde olmasını temenni ediyoruz. Aksi halde tek kendim kalsam mücadele ederim.
Misafir 26.12.2016 - 00:47:56
Akçakoca sevdalısı rumuzlu arkadaşa cevaben asaletli olmak haksızlık karşısında susmak değildir madem bu kadar paranız vardı okula ihtiyacınız varken neden ihtiyacınız olmayan yurt için harcadınız bu bir.. Yurdu devlet bütün Akçakocada yurtta kalacak çocuklar için yapıldığını biz öğrencilerimizi okulu görmeye geldiğimizde yakında yeni yurdun bitip okulumuz öğrencilerininde faydaLanacağını yetkililer söylemişti nitekim bu yüzden bu okulu tercih ettik bu 2..haklı olacaksınızda susacaksınız buna kargalar bile güler bu 3.. Ayrıca bize hala bu yurdu kim kullanacak neden açıklanmıyor biliyoruzki başından sonuna usulsüzlük var yapanlar belli sırtlarını kime dayamışlar oda belli hakkımızı helal etmiyoruz.. Kim olursa olsun hepsinden büyük Allah var.. Biz Allah'a havale ettik buda 4...
Sbl veli 26.12.2016 - 00:59:30
MÜDÜRÜMÜZ SUÇSUZ..Bırakın bu işe karışmayı ağzını açıp tek kelime konuşmayan, üzüldüğünü dahi belli etmeyen başarılı disiplinli devlet memurluğunu hakkıyla yapan müdürümüz günah keçisi oldu..hatalar zincirine bir tane daha büyük halka eklendi.Biz SBL velilerini ve çocuklarını cezalandırmak yetmedi sıra müdür ve öğretmenlere mi geldi ??Neden hala at gözlüğüyle bakılıyor, bize bu haksızlığı yapanlar neden cezalandırılmıyor??Kimin tarafındasınız siz ALLAH aşkına ??Yapılanların Adil olmadığından eminiz ama hala intikam bitmedi mi ?Sırada ne var bizi de vatandaşlıktan falan çıkarmak mı ? Biz saf saf çözüm beklerken okulun kalitesi dibe vurduğu yetmedi şimdi de suçsuz insanlar mı suçlu oldu..Kesinlikle kabul etmiyoruz.Müdürümüzü eski görevine iade edilmesini istiyoruz..Ve en kısa sürede adam akıllı okul ve yurdumuzun yapılmasını istiyoruz vatandaşız biz..sizler bize hizmet için ordasiniz .çocuklarımızın hakkını elinden almak okullarını öğretmenlerini yurtlarını dağıtmak değil göreviniz?LÜTFEN suçluyu yakınlarınızda arayın ..HAKKI HAKKA TESLİM EDİN..ALLAH MÜHLET VERİR, ANCAK ASLA İHMAL ETMEZ ...
Sbl veli 26.12.2016 - 00:54:32
Yurt değişti Yunus hoca çocuklar üşümesin çocuklar kirli olmasın diye doğalgaz işlerini yaptırdı.Okul değişti çocuklar üzülmesin düzenleri bozulmasın diye sıralarını sınıflarıni düzenledi. Biz üzüldük oda üzüldü. Bize hep teselli verdi. Küçücük bir odayı mudur yardımcılarıyla paylaştı. Öğrenciler eğitimden geri kalmasın diye uğraştı. Bir eski okula bir yeni okula git gel yaptı Üniversite sınavına girecekler diye ayrı kalan 12 .sınıflar için cirpindi. Tek tek evlerine gittiler. Akçakoca ilçesinde bu kadar özverili bir mudur daha varmı bilmem ama Yunus hocanın görevinden alinmasi bu haksızlık bunu biliyorum
ASBL sevdalısı 26.12.2016 - 00:26:44
Kendini Akçakoca sevdalısı gösteren zat tabiki şimdiye kadar sbl veliler konuştu çünkü onların hakları gasp edildi onların ellerinden kazandıkları hakları alındı sizler gibi hazıra konup birilerinin torpili in işlemesini beklemediler oturup üç sene önce sblnin yurdu olacak diye velilere toprağı gösterildi hiç kimseden para talep edilmedi çünkü devletimizin ödeneğinden çıktı Asbl velileri olaraktan hiçbirinin saygısizlik çerçevesinde hak arayışı olmamıştır asıl onların asaletindendir kimse sahiplenmemistir herşeyin sahibi ilahi adalet tır herkezde elinden geleni yapmış takdiri devlet büyüklerimize ve ilahi adalete bırakmışlar dır.Asbl nin hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşallah Mevla tarafından iki müdür beyde alındıkları görevlere iade edilir inşallah.Arayi bozmak değil arayı bulmak gerekir.Asbl her zaman asaletini korumuştur kiskirtmalara karşı koruyacaktır.
Sbl veli 26.12.2016 - 00:39:57
Sayın müdürümüz Yunus Kara okulumuzda iki tarafında birbirine düşürmemek için uğraşmış ve çocuklarımızı kiskirtmalara karşı korumuş ve ortamı sakinlestirerek ortada durmuştur bazı kişilerin hatası müdürümüze kesilmemelidir . Yunus beye görevi iade edilmelidir gereğini inşallah yapacaktır büyüklerimiz...
Sorunun akcakocada ilk sbl olarak başladığını biliyoruz yapilanın kazanılmış bir hakkı çalmak olduğu apaçık ortada daha neyin davası bu birde susmanın asaletinden bahsediyorsunuz sizin hakkınızı sbl calsaydi acaba neyapardiniz..tabi sessiz kalıyormuş gibi yapıp alttan iş çeviriyorsunuz bunu herkes biliyor asıl asalet hakkı çalınan hakkını asıl bir şekilde arayan yılmadan savaşan bukadar güzel yürekli insanların bir arada toplanıp haklarini örnek teskil eder sekilde aramalaridir. Önce insan olabilmek..
Belma Öztürk 25.12.2016 - 21:18:35
Biz cocuklarimizin okuldan haksız yere niye çıkarıldı sorusuna cevap alamamış ken şimdide suçlular değil bu konuyla ilgili hic bir yorum yapmayan biz memuruz ne derlerse yapmam gerekir diyen sucu olmayan 2 mudur müdürlük ten alındı niye hak yemekten geri kalmiyorlar bu guzel akcakocadan ne istiyorlar niye insanlari birbirine düşürüyorlar artik yanlışa dur deme zamani gelmedimi yanlış yanlışla temizlenmez
AKÇAKOCA 25.12.2016 - 20:47:58
Somut kurgulardan uzak, duygusal içerikli ve sebep-sonuç ilişkisinden uzak bir yazı. Herkes çok iyi biliyor ki bu sorun sadece SBL ya da okul müdürünün görevden alınması sorunu değil. SORUN: Tüm AKÇAKOCA'nın sorunu... Tüm okulların sorunu, Çözüm de bu çerçevede ele alınmalı.
Medya gücünü gösteriyor. Demek ki para, güç, siyaset sizlerin ne yazacağınıza karar veriyor eleştiriye tahammülünüz yok
İlhami ÇELİK 25.12.2016 - 16:35:00
Bu durum ile ilgili birçok kişi ve kurum ile görüşmeler yaptık. Nasihattan öte giden birşey olmadığı gibi müdürümüzden de olduk. Kendini imam hatip lisesi okul aile birlik başkanı olarak gösteren bir ahlaksızın BUNLAR DİN DÜSMANI İMAM HATİP DÜŞMANIDIR iftirası ile karşılaşdık. Yetmemiş gibi buna inanan kaymakam milli eğitim müdürü vali yardımcısı vali bakan danışmanı ve bakanı da gördük. Basiretsiz bir kaymakamın intikam duygusu ile müdürün suçlu olduğu safsatasına inanıp müdürü görevden alan il milli egt.müdürünü de gördük. Bu işde kimlerin bilerek en ufak haksızlığı varsa hepsine hakkım haram olsun. Çocuğuma bu durumu iyice izah ettim ve ondan tek beklentimin sistemin yalakası degil ALLAH'ın adaletinin bekçisi olmasını istedim. Biz de bu yüzden hukuk okumak için gelmiştik buraya. Yapılan haksızlıklara yine dik durarak cevap vereceğiz. Allah biliyor ve görüyor. Herkesin gönlüne göre versin.
Mehtap görüm 25.12.2016 - 16:51:17
Haklı mücadelenizi taktır edıyorum bu haksızlık karsınızda sizinle birlikteyız reyhan hanım umarım geregi bir an önce yapılır maduriyet giderılır
Mehtap görüm 25.12.2016 - 16:51:17
Haklı mücadelenizi taktır edıyorum bu haksızlık karsınızda sizinle birlikteyız reyhan hanım umarım geregi bir an önce yapılır maduriyet giderılır
Hülya kaldan 25.12.2016 - 16:47:03
Ablacım bu konuda ne kadar mücadele ettiğini biliyorum bu konuda elimden geldiğince sana destek olmayı isterim ben inanıyorum ki haklı davanızı kazanacaksınız
Begüm yardımcı 25.12.2016 - 16:38:55
Yazılanlara sonuna kadar katılıyor ve destekliyorum,henuz lise cagında olan bu ogrencılere yapılan haksızlıgınelbet Allah goruyor her ne kadar baskları kulaklarını kapatsa da. Gerceklerın bir gun ortaya cıkma gıbı guzel bı yanı vardır dolasıyla elbet bır gun hak yerını bulacak ve bu cırkın olayların neden oldugu gun yUzune cıkacaktır.
Sbl veli 25.12.2016 - 16:38:17
Cocuklarimiz ve diger Akcakoca sosyal bilimler lisesinde okuyacak olan diger ogrenciler adina herseyin halklarında hayırlısı olmasi dileğiyle okula yakışacak bir konum hazırlanacağını Allah'tan daha sonra sayın devlet Buyuklerimizden bekliyoruz bizler her şer den sonra hayrın olacağına inanan velileriz..... Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah....
Evet yukarıdaki yazıda sorunun İHL olmadığını, bir dakika dahi olsa kendileri ile empati kurulmasını isteyen yazar neden kendisi empati kurmak yerine başkasından bekliyor. Bu zamana kadar hep SBL velileri konuştu. İHL gelen pansiyon parası ile başlanılan ortaöğretim öğrenci yurdu birkaç SBL idarecisinin söylevi ile veliler tarafından sahiplenildi. Fakat bu durum gerçeği değiştirmez. Susuyorsak asaletimizdendir farklı yorumlanmasın ...