Back To Top
Hecinler'de AK Parti'ye Büyük Tepki!

Hecinler'de AK Parti'ye Büyük Tepki!

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.12.2016
Hecinler'de AK Parti'ye Büyük Tepki!
- A +

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan bugün Hecinler’e gitti. Muhalefet Partisinin İl Başkanını karşılarında gören köylüler Ak Parti Düzce Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Fevai Arslan'a tepki gösterdi...

 CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan bugün Hecinler’e gitti. Muhalefet Partisinin İl Başkanını karşılarında gören köylüler Ak Parti’yi şikayet etti. AK Parti'ye büyük öfke duyan köylüler,  Milletvekili Ayşe Keşir ile Fevai Arslan’a da mesaj yolladılar. “ Biz yüzde 90 oy verdiysek bizimle dalga geçme hakkını vermedik” dediler.

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan ile  İl ve Merkez İlçe Teşkilatı bugün Hecinler’e gittiler. Nöbet tutan köylülere destek veren Tozan ve partililer, vatandaşların şikayetlerini dinlediler.

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan,  bu ilin AK Partili Bakan’ı ve AK Partili milletvekilleri ile il başkanı olduğunu belirterek bu ısrardan vazgeçilmesi gerektiğini belirttiler.

Bakan, mlletvekili, belediye başkanları,il başkanı... HEPSİ SORUMLU!

Tozan, “ Güçlü bir iktidarın tek başına aldığı kararın zararını burada görüyoruz.yeni bir ÇED raporuyla burayı faaliyete geçirmeye çalıştılar. Bu soğukta bu insanlar bu rezilliği çekmek zorunda değil. Ortada kural tanımazlık var. İnsana değer verememe olayı yaşıyoruz burada. İçinde insan sevgisi olsa burada bu tesisi hayata geçireceğim diye ısrar etmez. Sayın Belediye Başkanına buradan sesleniyorum.  Bu ısrarından vazgeçsin.Başka bir yer arasın. Düzce’nin tek sorumlusu Sayın Keleş değildir. Düzce’nin Bakanı vardır, milletvekilleri vardır. İl Başkanı, il teşkilatı vardır.” Dedi.

Bakan Faruk Özlü’ye yaptıkları ziyaret sırasında bir dosya verdiklerini hatırlatan Tozan, Düzce’nin çöp problemini İSKİ’nin çözmek zorunda olduğunu söyledi.

CHP olarak köylülerin sesi olmaya devam edeceklerini belirten Tozan, milletvekillerinin her platformda bu sorunu gündeme getireceklerini bildirdi. Tozan bir dilekçe hazırlayarak tesisle ilgili konuyu yargıya taşıyacağını sözlerine ekledi.

Hecinler sakini Fatih Tok’un Düzce halkının kendilerini yalnız bıraktığı ile ilgili bir sorusunu cevaplayan Tozan, “ demek ki bir parti yüzde 70 oy alınca bir güç zehirlenmesi yaşıyor” dedi.

Köylüler yaşadıkları sıkıntıyı Tozan’a anlatırken, başkanın köylüden 6 ay daha izin istediğini de ilettiler.

Yeni Anayasa ile ilgili mecliste başlayan görüşmeleri de değerlendiren Tozan, “ tek adamlığa gidiş, “ geriye dönüş” dedi. Tozan, yeni anayasanın geçmesi halinde Cumhurbaşkanı’nın aldığı karar kimsenin itiraz edemeyeceğini vurguladı.

Tozan’ın açıklamaları sırasında gelen çöp kamyonları köylüler arasında hareketlenmelere neden oldu.

Tozan ve köylüler çöp kamyonlarının yanına gelen Tozan, “ siz de hiç vicdan yok mu” derken, bunun, bir belediye başkanının yüzde 90 oy aldığı yeri nasıl taciz ettiğinin resmi olduğunu söyledi. Köylüler de kamyon sürücülere “ bu araçları niye buraya gönderiyorlar” diye sordu.

BİZİMLE DALGA GEÇİN DİYE SİZE OY VERMEDİK!

Köylüler “ Artık söyleyecek sözümüz kalmadı” derken, kadınların çocuklarını evde bırakıp nöbet tutmaya geldiklerini söylediler. Vatandaşlar, “ ya bizi ya çöpü kaldıracak” diyerek tepki gösterdiler. Bakan’ın sahip çıkacağını söylediğini hatırlatan köylüler,  TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Milletvekili Fevai Arslan’a da bir mesaj yolladılar, “ Biz sana yüzde 90 oy verdiysek bizimle dalga geçme hakkını vermedik.” İfadelerini kullandılar.

Yorumlar

Yorumlar
Erhan can 26.12.2016 - 12:14:11
Sayin başkan bir gün gelinde Akçakoca ya belediyenin doğayı nasıl katlettigini görün orda bir tesis yapılmış burda evimizin gözümüzün önüne yesille mavinin birleştiği yere dökülüyor çöp sizi erdemirliler sitesi Akçakoca ya davet ediyorum gelinde rezilligi görün