Back To Top
Fındık Tedarikçileri Bilgilendirme Toplantısında Bir Araya Geldi

Fındık Tedarikçileri Bilgilendirme Toplantısında Bir Araya Geldi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.12.2016
Fındık Tedarikçileri Bilgilendirme Toplantısında Bir Araya Geldi
- A +

71 ülkede 26 farklı ürün kategorisinde hammadde tedarik eden Olam Group Company bünyesindeki Progıda tarafından, fındık tedarikçilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

Akçakoca Turkuaz Restoranda Saat 16.00’da başlayan toplantıya, Progıda firmasıyla çalışan 70 civarında tedarikçi (fındık esnafı) firma temsilcisi katıldı.

Her yıl Doğu ve Batı Karadeniz olmak üzere iki farklı bölgenin tedarikçileriyle toplantı düzenleyen Progıda firmasının yetkilileri, fındıkla ilgili güncel konuları tedarikçilerle birlikte masaya yatırmaktadır. Bu yıl yapılan bilgilendirme toplantısında ise ‘’Fındıkta Külleme Hastalığı ve Organik Tarım’’ konuları ele alındı.

Davetlilerin tamamının salona iştirakinin ardından eğitim programına geçildi. Programın sunumunu Progıda firması temsilcilerinden Z. Levent Zehir yaptı.

Zehir’in konuklara yönelik hoş geldiniz konuşması ve programın akışıyla ilgili bilgileri sunmasının ardından, kürsüye davet edilen ilk konuşmacı Global bir kuruluş olan Olam’ın Türkiye Başkanı Ufuk Özongun oldu.

Başkan Özongun, üçüncü senesi gerçekleşen bu bilgilendirme toplantılarını, fındık sektöründe iş yapanların bir araya gelmeleri açısından önemli bulduğunu söyledi.

Fındık sektörü hepimiz için ekmek parası, alın teri, güçlük, işimiz ve de ailemiz gibi ifadelerini kullanan Özongun, ‘’Bu toplantılar hepimizin bir aile ve takım olduğunu vurgulamanın dışında, hepimizin bilgilerini tazelemek ve yeni bilgileri edinmek için de iyi bir fırsat olacaktır.’’ açıklamasını yaptı.

Olam Ülke Başkanı Ufuk Özongun’un konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüye davet edilen isim Progıda’nın Sürdürülebilirlik Departmanı’nın Yöneticisi Hande A. Büyüklimanlı oldu.

 Büyüklimanlı, konuşmasına Olam firmasının yapısıyla ilgili bilgiler vererek başladı. Olam firmasının 71 ülkede 26 farklı ürün kategorisinde hammadde tedarikçisi olduğunu belirten Büyüklimanlı, Olam’ın İngiltere ve Hollanda’da ticari ofislerinin bulunduğunu, fındık sektöründe ise Türkiye’de Ordu, Giresun ve Sakarya illerinde 3 fabrikaya sahip olduğunu söyledi.

Konuşmasında fındık sektöründe ‘Manav’ adı verilen yerel fındık tüccarlarıyla ilgili sayısal verileri de davetlilerle paylaşan Büyüklimanlı, son üç yılda tedarikçilerle sürdürülebilir bir işbirliği içerisinde olduklarını belirtti. 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.