Back To Top

Akçakoca Kentsel SİT Alanı Projesine MARKA

Akçakoca Kentsel SİT Alanı Projesine MARKA

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.12.2016
Akçakoca Kentsel SİT Alanı Projesine MARKA
- A +

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2016 yılı Mali Destek Programı kapsamında Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirilen imza törenine Valimiz Sayın Zülkif Dağlı MARKA yetkilileri ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri katıldı. 
 
Toplantıda destek almaya hak kazanan projelerin kısa tanıtımının ardından Valimiz Sayın Zülkif Dağlı, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan ve Kurum Yetkilileri arasında Proje Destek Sözleşmesi imzalandı. 2016 Yılı Mali Destek Programları kapsamında toplam bütçe büyüklüğü 5,2 milyon TL olan 5 proje MARKA’dan toplam 3,3 milyon TL destek almaya hak kazanmıştır.
 
Bu destek ile Doğu Marmara Bölgesinde ki tarihi, doğal, kültürel mirasın korunmasına yönelik faaliyetlerin desteklenmesi ve bu mirasın değerlendirilmesini sağlayacak şekilde altyapının geliştirilmesi, turizm çeşitliliğinin artırılması ve turizm tesis ve hizmet altyapısının iyileştirilmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.  
 

Destek Almaya Hak Kazanan Kurumlar ve Projeleri 
1-    DÜZCE VALİLİĞİ : Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler ile Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi 
2-    GÖLYAKA BELEDİYESİ : Gölyaka Seyr-u Sefa Projesi
3-    AKÇAKOCA KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ : Akçakoca Kentsel Sit Alanının Turizme Entegrasyonu İçin Restorasyon Projesi
4-    DÜZCE TİCARET SANAYİ ODASI : Konuralp Tarihi Kent Meydanı Düzenleme ve Restorasyon Projesi 
5-    DÜZCE ÜNİVERSİTESİ : Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) Altyapısının Güçlendirilmesi  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.