Back To Top

İki Okul Müdürü de Görevlerinden Alındı

İki Okul Müdürü de Görevlerinden Alındı

 - 48 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -17.12.2016
İki Okul Müdürü de Görevlerinden Alındı
- A +

Akçakoca’da Sosyal Bilimler Lisesi’nin (SBL) yol açtığı görevden aşmalara yeni iki isim daha eklendi. SBL Lisesi Müdürü Yunus Kara ile İmam Hatip Lisesi Müdürü Harun Atıcı Müdürlükten alındı.

Akçakoca’nın eğitim alanındaki kanayan yarasına dönüşen ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün doğrudan müdahale etmesine yol açan Sosyal Bilimler meselesinde, İlçe Kaymakamı Mehmet Özer’in görevden alınmasına iki müdür daha eklenmiş oldu.

Siyasi kulislerde yer alan tezvirata göre, her iki müdürü de görevden alma talimatını veren ismin Bakan Özlü olduğu dile getirilirken, görevden almalarda etkili olan nedenin ise, Bakan Özlü’nün sorunu çözmek için Akçakoca’ya geldiği gün gördüğü manzara olduğu ileri sürüldü.

Bakan Faruk Özlü’nün Düzce Valisi ve eğitim bürokrasisinin etkili isimleriyle Akçakoca’ya gelerek birçok okulu gezdiği sırada, İmam Hatip Lisesi’nin pejmurde görünümüne dair sinirlenerek şikâyetlerde bulunduğu; sorunun merkezinde bulunan SBL lisesini gezdiği o gün ise, Lise Müdürü Yunus Kara’nın özel işlerini bahane gösterdiği gerekçesiyle toplantıya katılmamasına çok sinirlendiği ve tavrını bu görevlerden almadan yana kullandığı haber merkezimize gelen bilgiler arasında.

Görevden alınan SBL lisesi müdürü Yunus Kara’nın Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde edebiyat öğretmenliğine, İmam hatip lisesi müdürü Harun Atıcı’nın ise Mustafa Açıkalın Ortaokulunda din öğretmenliği görevine verildiği öğrenildi.

Haber merkezimize gelen son bilgilere göre, yönetememe krizine dönüşen Sosyal Bilimler Lisesi meselesindeki görevden almaların, devlet memurlarıyla sınırlı kalmayacağı, sorunun bu aşamaya gelmesine yol açan Ak Partili yerel siyasetçilere yönelik de istifa sürecinin devreye sokulacağı ifade edilmekte.

Başarıyı ödüllendirmişti

Bilindiği gibi Bakan Faruk Özlü, 3 Aralık Cumartesi günü okullara yaptığı incelemelerinin ardından okulun çok temiz ve düzenli olması nedeniyle Nenehatun mesleki ve teknik Anadolu lisesi Müdürü Çiğdem Şahin ile “bende bu sınıfta öğrenci olmak isterdim” dediği Osmaniye İlkokulu 1-B sınıfı öğretmeni Rabia Başdağ Çakır’ı telefonla arayarak tebrik etmişti. 

Yorumlar

Yorumlar
Son sürat 6.1.2017 - 15:48:11
Herkesin bir hesabı var.Bir de tüm hesapların üstünde Allah'ın bir takdiri olacak.O gün geldiğinde bu gün kendini tanrı gibi görenler girecek delik arayacaklar. Çaresizlik anında yapılan tövbe kabul edilmez.bu gün yapılan zulümlerin sonunu merak edenler firavunun secde ederkenki cesedini curutmeden yüzyıllarca denizin altında saklayan Allah'ın hikmetini ancak kendileri de aynı duruma düştüklerinde anlayacaklar.
Enel HAKK 4.1.2017 - 18:43:04
Yeni imam hatip müdürünü secenleri, seçimlerinden dolayı tebrik ediyorum.simdiye kadar imam hatipli olmayan herkes imam hatipler nefret eder hale gelmişti.bundan sonra hem imam hatip öğrencileri hem de imam hatip öğretmenleri okullarından nefret edecekler.gerek duruşu, gerek oturması kalkması, gerekse kültür seviyesiyle çok supppeer bir seçim olmuş.emegi geçenlerin ellerine sağlık.
Fuzuli 4.1.2017 - 18:39:03
Yunus karanın zekası ve kültür seviyesi mevcut düzende idarecilik yapmaya fazla gelmiştir.
Yalan dolan ile devran sürmeyi. Biz ne bilek beyim büyükler bilir. Milletin başına çorap örmeyi. Biz ne bilek beyim büyükler bilir. Erken palazlanip erken öfkeyi. Değirmenler kurup baş ögütmeyi. Hele meydan meydan adam gütmeyi. Biz ne bilek beyim büyükler bilir. Bu güne kadar öğrenemedik yapmadık böyle şeyleri Allah bunda sonra da nasip etmesin bu da Abdurrahim Karakoç tan kendini açıkgöz herkesi saf bir kendini akıllı zannedenlere gelsin. Herkesin bir hesabı var.bir de tüm hesapların üstünde yaradanin bir hesabı var.Allah cooooook büyük insanların küçük hesapları çok küçük ve anlamsız ahiretten dünyaya bakınca dünyaya kazık mı cakacaksiniz sizden önce çok daha büyük makamlara sahip olanların mezarlarını hiç görmediğiniz mı ? Ancak ölünce mı hakikati görecek gözleriniz? İbret olsun diye bazılarını koltuklariyla birlikte gömmek lazım galiba mezar taşlarına da mevkileri yazılsın ahirette zebaniler makamlarına yaraşır bir karşılama yapsınlar men dakka dukka ya bu dünyada ya da ahirette şanslı iseniz dunyadayken ödersiniz hatalarinizin bedelini hesabı ertelenenlere aciyorum dünyadaki kadar kolay olmaz Allah hepimize akıl fikir ve hakikati görecek basiret versin
Bütün bu olanlar in asıl sorumlusu Ömer ezere neden hesap sorulmuyor arkası kaymakam dan daha güçlü galiba bir de tüm fitne fucurun asıl başı olan güya Şube müdürü iken sendika avukatligi yapan zat onların günahını bu dünyada cekecekleri hiç bir ceza paklamaz Allah'a havale ediyorum
Alma mazlumun ahini çıkar aheste aheste demisler Ama vicdansizlik öyle büyük ki artık mazlumlarin ahlari aheste aheste değil çok daha kısa sürede çıkacak zulümler oyle ayyuka çıktı ki artık bu zulümleri görmemek için kör, sağır dilsiz şeytan olmak lazım darisi diğer haksızlık yapan ve haksızlık karşısında susanlarin başına Allah mazlumun hakkını zalimlerde bırakmaz hasbunallahu ve nimel vekil
sbl 22.12.2016 - 08:57:44
yunus kara başarılı bir müdürdür. eski müdürde öyleydi. hatta daha başarılıydı. o alınır bu gider orası önemli ama hadi geçelim diyelim. şunu sormak lazım bu kişileri buraya kim atıyor. milli eğitim müdürü neden görevde. aslında şube müdürü ama sendika şube müdürü olarak çalışan kişi neden görevde. milli eğitimi bunlar yönetmiyormu. bırakın allah aşkına önce buralar düzelsinki ondan sonra çözüm için doğru kararlar alınabilsin
Çooookk iyi olmuş çok da güzel olmuş, kimsenin yaptığı yanına kalmaz. Bugün duyduğum en güzel haberdi. Nice güzel haberlere tüm eski AÖL ve Şimdiki SBL öğrencilerine adına ;)
sbl ihl 20.12.2016 - 01:44:02
Başarılı ,işini iyi yapan biri olarak Yunus Kara sbl ihl konusunda yanlış tutum sergilemiştir .Öğrenci ve velilerini bu duruma düşüren o dur.bu sebeple geç alınmış bir karar. Harun Atıcıyla ilgili gösterilen sebep mantıksız,yanlış ve tutarsızdir.herkes her şeyin ne olduğunu çok iyi biliyor..
REİS 19.12.2016 - 20:09:50
Ne kemik uğuruna köpek olduk Ne de menfeat uğruna çakal Biz hayatımız boyunca hep dik durduk cCc
AÖL öğrencisi 19.12.2016 - 19:11:37
Geçen yıl AÖL mezun vermiştir. Bu sebeple Fen lisesiyle kıyaslaması gayet normaldir. Okulun başarısı ortadadır. Anladığım kadarıyla yunus hocanın ilk geldiği dönemde mezun olmuşsun. Yani sen yunus hocayla bir yıl geçirmişken bizler 3. Yılımızdaydık. Her zaman bizm iyiliğimiz için çabalayan, yaşanan her şeye rağmen bizi düşünen ve hala daha biz iyi olalım diye elinden geleni yapan birisidir. 3 yıl omuz omuza olan biz, sosyal faaliyetler yapan biz, hayata hazırlanan biz, üniversite sınavına hazırlanan biz, olayları yaşayan da etkilenen de biz ama dışarıdan izleyip açıp ağzını yumup gözünü oh olsun diyen siz. Müdürmüz hakkında atıtıp tutan siz. Eğer müdürlüğü hak etmeseydi 13 yıldır bu işi yapmazdı. Aklı selim düşünmeye ve vicdanınızın sesini dinlemeye davet ediyorum. Vesselam..
Eski okul müdürü Abdurrahman Açıkgöz haksızca değil, veli, öğrenci ve milli Eğitim müdürlüğünün ortak puanlaması sonucu öğretmenliğe döndü. Ona bir haksızlık yapılmış değil, aksine müdürlerinden memnun olmayan öğrenci ve velilerin İSTEĞİYLE görevine son verilmiştir.
Bu olayların olduğu ilk günden beri sürekli İHL suçlanıyor. Sürekli SBL öğrencileri düşünülüyor çünkü bir tek sizin öğrencileriniz mağdur! Bilinmesini isterim ki imam hatipliler en başta öğretmenleri olmak üzere hiç kimseye saygısızlık yapmadılar. Çünkü imam hatipli olmak bunu gerektirir. Bizler binanın güzelliğine değil eğitim alabileceğimiz bir yuva istiyoruz. Acımasızca ve düşüncesizce eleştiriler yapmaktan vazgeçin. Sizin çocuklarınız ne kadar mağdursa bizlerde o kadar mağduruz!
AÖL Öğrencisi 19.12.2016 - 11:15:54
Haksızlıktan adaletsizlikten bahsedenlere sormak lazım: O okulu özel okul gibi yapan önceki okul müdürü görevden alındığında hiç sesiniz çıkmıyordu? Özellikle SBL öğretmenleri; bu kadar mı nankörsünüz!!! Omurgalı olun biraz!!
Fen lisesiyle sosyal bilimler aynı kulvarda mı diye sormak istiyorum.Hadi onları karşılaştırdın o zaman şunu hatırlatayım bir önceki müdürümüz zamanında da AÖL fen lisesinden sonra gelen okuldu.Ayrıca haksızlık diyorsunuz ya asıl haksızlık bizce de önceki müdürümüzün AÖL'de gerek eğitim gerek okulu güzelleştirmek gerek yaptığımız sosyal etkinlikler gibi bu kadar emeği varken görevine devam edememesiydi.
İkiside müstehakını bulmuş. Yunus Kara sanki hak ederek gelmişti o okula. Önceki müdürün gaspedilen hakkının üstüne otururken hiç sıkıntı çekti mi acaba? Diğeri de ilçede ne var ne yok hepsi başının altından çıkıyordu. İlahi adalet yerini buldu bence...
Sbl Öğretmeni 18.12.2016 - 20:01:05
Tanıdığım çalıştığım en iyi müdür...Tek amacı vatana millete layık sağlam karakterli öğrenciler yetiştirmek ve bu ülküde gece gündüz çalışan örnek bir insan..Rabbim inşallah tekrar beraber omuz omuza yürek yüreğe çalışmayı nasib eder..Haksız yere görevden alınışı bizleri yürekten üzmüştür..Varsa hakkım sonuna kadar helaldir..Hasbinallahu veniamel vekil..Görelim bakalım Rabbim neyler..n'eylerse güzel eyler
İHL antipat 18.12.2016 - 18:19:17
Müdür dediğin öyle kıyıya köşeye saklanmaz, SBL velilerini satıp loş köşelerde gizli gizli pazarlık yapmaz.. Müdür dediğin okuluna sahip çıkar!
İHL 18.12.2016 - 18:18:34
Müdür dediğin kıyıya köşeye saklanmaz. Okuluna sahip çıkar!!
SBL ÖĞRENCİSİ 18.12.2016 - 12:55:57
Kimi kime tanıtıyorlar acaba? Görevini iyi yapamadığını nerden biliyorlar? Yunus müdürümüzü hergün gören biziz bizlere destek olan hep okulumuzun iyi bir yerlere gelmesi için uğraşan biri. Belki o olmasa bu disiplinde olmazdı. Ne olduğunu anlayamıyoruz ilk önce okulumuz elimizden alınıyor sonra müdürümüz şimdi kim var sırada öğretmenlerimiz mi? Eğer biz bir başarı elde ediyorsak bu başarı müdürümüz ve öğretmenlerimiz sayesindedir. Müdürümüzü geri istiyoruz!
AÖL öğrencisi 18.12.2016 - 11:02:24
Mezun bir arkadaş oh olsun diyor. Ne yanlış, eğer Yunus kara seni rahat bırakmadıysa sorunu onda değil kendinde ara. Geçen sene Fen lisesinden sonra Sbl gelmektedir. Neden peki? Çünkü yerinde ve doğru bir şekilde idare ve disipline. Bu disiplini sağlayan, yerinde bir otorite kuran Yunus kara, sırf görevini iyi yapıyor diye müdürlük görevine son verildi. Son yılımızda bu yaşananlara yazıklar olsun...
Sbl veli 17.12.2016 - 23:17:07
Pışıkkk ne demek istiyo bu insanlar ne çirkin bir yorumlar sizin gibiler yüzünden ne hale geldik Rabbim okul açıldığından beri bize ve cocuklarımiza verdiğiniz sıkıntıların fazlasını hakedenlere ver Allahım bütün sorunları hallettiniz sıra suçu günahı olmayan müdür beye gelmişti oda halloldu bende hep Yunus beye kızardım hep düzelir üzülmeyin diye morel verirdi niye kızmiyo bizden olmuyo diye
Ömer Efendi 18.12.2016 - 00:08:58
Başından beri ilgili ve yetkilileri hep yanlış yönlendirdiler. Şu an ilçe müdürü diye eli cebinde gezen beceriksiz ve bilgisiz zat İHL'de kaç öğrenci var, kaç sınıf var haberi bile yok! Proje okulu nedir? Proje sınıfı nedir? bilmez.. Vee bu beceriksiz hala görevde!
SBLvelisi 17.12.2016 - 23:34:22
Doğru karar diyen arkadaş, pardon da Yunus Kara koskoca bakanın bulunduğu toplantıya davet edilmemesine rağmen mi gitseydi? Sizin gibiler o zaman da müdürümüzün hadsizliğinden, davet edilmediği bir toplantıya gidecek kadar yüzsüz olduğundan dem vururdu. Yunus Kara'yı biraz araştırın derim. Koltuğunu hak etmemiş diyorsunuz ama adam 13 senedir müdür hak etmiyor olsa şimdiye görevden alınırdı. Sosyal Bilimler Lisesi'nin puanı 350 civarı olmasına rağmen 450 puanla öğrenci alan Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi'ni üniversite başarısında geçti. Böyle insanların değeri bilineceğine yapılanlar...
Sbl veli 17.12.2016 - 23:16:33
Müdürümüz hiç bir yerde hiç bir şekilde yorum yapmamştır hep sakin her zaman örnek iyi bir yönetici olmuştur.lütfen kimse müdürümüzün aleyhine yalan yanlış konuşmasın
Sbl veli 17.12.2016 - 23:09:50
Adamın biri de doğru ve yerinde karar demiş halt etmiş afedersiniz o söylüyen Allah bilsin evdeki tek çocuğuna söz geçiremezken bi'dünya veliye söz geçirmesini bekliyo Yunus beyden
Bakan Özlü'nün SBL problemini çözmek için Akçakoca'ya geldiği gün yapılan haberdeki http://www.akcakocatv.com/haber-detay.asp?id=12849&_Bakan_ozlu_Noktayi_Koydu__SBL_ve_Fen_Liseleri_Ayni_Kampuste_olacak videoyu izlediğimde Barboros Anadolu Lisesinde SBL ye ait sınıfların gezildiğini,SBL sınıfları hakkındaki bilgileri Bakan Bey'e Kaymakam Beyin ve Barbaros Anadolu Lisesi Müdürünün arz ettiğini gördüm. Neden? SBL nin bir müdürü ya da Müdür yardımcısı yok mu? Neden SBL sınıflarının mevcutları Barboros AL Müdürüne soruluyor. Müdürü olmadığı bir lisenin sorunlarını ya da bilgilerini nereden bilecek? Demek ki bahsedilen okulların taşınma kararı da ilgisi olmayan görevlilerce alınmış. Bir de video da şu an Barbaros Anadolu Lisesinin üst katında SBL 10 A Şubesinin kullandığı sınıfın seçmeli dersler için yapıldığı 8 ya da 10 kişilik sınıf olduğu belirtiliyor.Madem öyle niye o sınıfa kapasitesinin iki katı öğrenci sığdırılmasına göz yumuluyor. Bakan ney her iki müdür almakta sonuna kadar haklı. Adam 81 ilin bakanı. İlini ilgilenediren bir sorun için tam 10 saat Akçakoca'da kaldı. Yunus Kara efendi çağrılmamış mış... Pışıııııııııık! Külahıma anlatın. Ben olsam onu haritanın en uzağına sallardım.
DAHASI VAR MI? 17.12.2016 - 21:41:50
Kaymakam gitti.. Müdürler gitti. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ? Ne olacak bakalım... Gerçi orası sürekli DEĞİŞİYOR...
sbl velisi 17.12.2016 - 20:14:41
Lütfen sucu olmayanlara suc atmayalim bizler bu gune kadar sagımızı yitirmedik ve bize yakışır sekilde davrandik Müdürümüz bu denli konuşmayı hak etmiyor 1 oraya cagirilmadi 2 yurtta kalması icin görevlendirildi bunu yapanlar planli yapti oyuna gelmeyin onlar gibi kul hakki yemeyin cesaretiniz varsa isminizi yazın yoksa hic bilmediginiz konu hakkında yorum yapmayın bu yorumları yapanlar kesinlikle sbl velisi değilsiniz bunu iyi biliyoruz
sbl34 17.12.2016 - 20:40:14
YETER ARTIK..Kaymakam denen zat giderayak müdürümüzden ve bizden intikam alarak gitti.Kendisine bize ne yaptıysa Allah 100 katını versin hakkımız haram olsun ..Müdürümüz YUNUS KARA bırakın bu işe karışmayı ağzını açıp tek kelime konuşmayan, üzüldüğünü dahi belli etmeyen başarılı disiplinli devlet memurluğunu hakkıyla yapan müdürümüz günah keçisi oldu..hatalar zincirine bir tane daha büyük halka eklendi.Biz SBL velilerini ve çocuklarını cezalandırmak yetmedi sıra müdür ve öğretmenlere mi geldi ??Neden hala at gözlüğüyle bakılıyor, bize bu haksızlığı yapanlar neden cezalandırılmıyor??Kimin tarafındasınız siz ALLAH aşkına ??Yapılanların Adil olmadığından eminiz ama hala intikam bitmedi mi ?Sırada ne var bizi de vatandaşlıktan falan çıkarmak mı ? Biz saf saf çözüm beklerken okulun kalitesi dibe vurduğu yetmedi şimdi de suçsuz insanlar mı suçlu oldu..Kesinlikle kabul etmiyoruz.Müdürümüzü eski görevine iade edilmesini istiyoruz..Ve en kısa sürede adam akıllı okul ve yurdumuzun yapılmasını istiyoruz vatandaşız biz..sizler bize hizmet için koltuklarda oturuyorsunuz..çocuklarımızın hakkını elinden almak okullarını öğretmenlerini yurtlarını dağıtmak değil göreviniz?LÜTFEN suçluyu yakınlarınızda arayın ..HAKKI HAKKA TESLİM EDİN..ALLAH MÜHLET VERİR, ANCAK ASLA İHMAL ETMEZ ...
Eski AÖL mezunu 17.12.2016 - 20:37:50
Yunus karanın alınması çok iyi oldu biz rahat edemedik inşallah bizden sonrakiler sorunsuz dönemler geçirirler. İlk fırsatta kutlamak lazım bu haberi.
Her iki kararda yanlış. Kimin niçin görevden alındığı açıklanmalı, daha bir aylık müdür ne hata yapmış, başarısı ile dillere pelesenk olmuş müdür! ne yapmış bilmek lazım. Yoksa daha binayı teslim almamış bir müdür SBL den sorumlu tutulamaz. tabelası olmayan bir binanın, kime ait olduğu belli olmayan, müdür odası olmayan, ben oturmazsam kimse oturmasin denilen o odanın malzemeleri devletin değil ya O ! MÜDÜR Kendi parası ile galiba...
sbl velisi 17.12.2016 - 20:26:25
Bırakın bu işe karışmayı ağzını açıp tek kelime konuşmayan, üzüldüğünü dahi belli etmeyen başarılı disiplinli devlet memurluğunu hakkıyla yapan müdürümüz günah keçisi oldu..hatalar zincirine bir tane daha büyük halka eklendi.Biz SBL velilerini ve çocuklarını cezalandırmak yetmedi sıra müdür ve öğretmenlere mi geldi ??Neden hala at gözlüğüyle bakılıyor, bize bu haksızlığı yapanlar neden cezalandırılmıyor??Kimin tarafındasınız siz ALLAH aşkına ??Yapılanların Adil olmadığından eminiz ama hala intikam bitmedi mi ?Sırada ne var bizi de vatandaşlıktan falan çıkarmak mı ? Biz saf saf çözüm beklerken okulun kalitesi dibe vurduğu yetmedi şimdi de suçsuz insanlar mı suçlu oldu..Kesinlikle kabul etmiyoruz.Müdürümüzü eski görevine iade edilmesini istiyoruz..Ve an kısa sürede adam akıllı okul ve yurdumuzun yapılmasını istiyoruz vatandaşız biz..sizler bize hizmet için koltuklarda oturuyorsunuz..çocuklarımızın hakkını elinden almak okullarını öğretmenlerini yurtlarını dağıtmak değil göreviniz?LÜTFEN suçluyu yakınlarınızda arayın (kaymakam ve çevresinde dolananlar gibi )..HAKKI HAKKA TESLİM EDİN..ALLAH MÜHLET VERİR, ANCAK ASLA İHMAL ETMEZ ...
sbl velisi 17.12.2016 - 19:56:09
Lütfen sucu olmayanlara suc atmayalim bizler bu gune kadar sagımızı yitirmedik ve bize yakışır sekilde davrandik Müdürümüz bu denli konuşmayı hak etmiyor 1 oraya cagirilmadi 2 yurtta kalması icin görevlendirildi bunu yapanlar planli yapti oyuna gelmeyin onlar gibi kul hakki yemeyin cesaretiniz varsa isminizi yazın yoksa hic bilmediginiz konu hakkında yorum yapmayın bu yorumları yapanlar kesinlikle sbl velisi değilsiniz bunu iyi biliyoruz
sbl velisi 17.12.2016 - 19:49:04
Lütfen sucu olmayanlara suc atmayalim bizler bu gune kadar sagımızı yitirmedik ve bize yakışır sekilde davrandik Müdürümüz bu denli konuşmayı hak etmiyor 1 oraya cagirilmadi 2 yurtta kalması icin görevlendirildi bunu yapanlar planli yapti oyuna gelmeyin onlar gibi kul hakki yemeyin cesaretiniz varsa isminizi yazın yoksa hic bilmediginiz konu hakkında yorum yapmayın bu yorumları yapanlar kesinlikle sbl velisi değilsiniz bunu iyi biliyoruz
Hakkı Adalet 17.12.2016 - 19:34:47
Alınanları bir tarafa koyduk. Alınmayanlar ve alınması gerekenler ne olacak. Sbl ve İHL okullarında sıkıntı var ise bunun sorumlusu okul müdürü olduğu kadar asıl üstte bulunan Ömer ezer değişiklik mi. Onu alacak irade mi yok.
Sbl veli 17.12.2016 - 19:03:49
Sizi Allâh bildigi gibi yapsın demekten başka bişey diyemiyorum şu anlaşıliyorki bu dünyada iyilerin yeri yok
SBL veli 17.12.2016 - 19:05:09
Evet Sayın Bakan Barbaros Anadolu Lisesini gezerken Yunus Bey orada yoktu.Bunu biz veliler farkettik.Çağrıldı da gitmedi mi? Yoksa hiç haber verilmedi mi? Hadi araştırılsın da biz veliler ve tüm Akçakocalılar doğruları öğrenelim.
Sbl velisi 17.12.2016 - 18:39:33
Sayın bakan bu ne ego.Sizi karşılamadı toplantıya katılmadığı için görevden müdür alınmaz.Eğer idareciliği yapamıyorsa ya da öğrenci ve velilerekarşı yankış tutum sergiliyor ve veli şikayet ediyorsa kş böyle bir durum yok böyle bir durum söz konusu olduğunda uyarı vermektir milli eğitim müdürünün yani siz en son kişisiniz bence.Ben ne dersem o olur demek istiyorsanız o zaman çucuklarımızın okulunu da geri verin.Kazanılmış haklarını ellerinden alamazsınız .Yunus Kara görevine iade edilmeli ...
ORADAYDIM 17.12.2016 - 18:45:05
Sayın Bakanımız SBL'nin eğitime devam ettiği Barbaros Anadolu Lisesindeki yetkililerden bilgi alırken, Yunus efendi orada yoktu. Bakan beye bütün bilgiyi Barbaros Anadolu Lisesi Müdürü verdi. Devletin bakanı okula kadar gelecek ve sen ortadan toz olacaksın. Yok öyle yağma. Bu memleket sahipsiz değil.
Sbl veli 17.12.2016 - 18:31:13
Okulumuzu elimizden aldınız pes etmedik,şimdi bizi yıldırmak için yunus kara müdürümüzü görevden aldınız ama yine pes etmeyeceğiz.UNUTMAYIN keser döner sap döner gün gelir HESAP döner.
Yener horoz 17.12.2016 - 18:10:01
Velev ki Yunus Hoca ve Harun Hoca hatali idiler ve gorevlerinden alindilar.Ya siz basarisiz siyasetciler neden gorevinizde duruyorsunuz sizi kim gorevden alacak.Sizin gibi basarisiz siyasetcileri gorevden almak neden bu kadar zor.Koltugunuza japon yapistirici surulmus gibi teslim etmek bilmiyorsunuz.Yazik benim ulkeme ki sizin gibi adamlarin eline kalmis. Yunus hoca yi sahsen tanirim ve asla ama asla gorevinde ihmal oldugunu dusunmuyorum ama her zaman dedigim gibi oyle bir donemdeyiz ki IP PUSTUN ELINDE...
Doğru Karar 17.12.2016 - 18:05:17
Devletin valisi, devletin valisi bir gününü SBL problemini çözmek için Akçakoca'ya geliyor. Yunus efendi ortada yok. Neymiş 'davet edilmemiş'. Ayağına kırmızı halı serseydik bari. Zaten oturduğu koltuğu hak etmemişti. Görevden alındığı doğru oldu.
Sbl 17.12.2016 - 17:53:04
Sayın Bakan Okul Müdürü Yunus KARA nın hangi hatasını gördü ki affetmedi.Okulların açıldığı günden bu güne kadar Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencilerinin çektiği nedir? Bu sene moral ve motivasyon anlamında bir huzurları olmadı.Sırada kim var okul da görevli öğretmenler mi?
Osmanlı torunu 17.12.2016 - 17:44:05
Okul idaresinin yürütürlülük açısından bir şikâyete meyilli olmamasını öngörerek ve öğrencilerin idarecilerinden memnun olduğunu görerekten yapılan bu çalışmayı desteklemiyorum.
SBL Veli 17.12.2016 - 17:33:45
SBL nin taşınma döneminde öğrencilerinin hep yanında oldu.Biz velilere taşınma ile ilgili tek yorum yapmadı. Aksine binanın önemli olmadığını, eğitimin her yerde yapılabileceğini söyledi. O zor zamanda mevcut durumdam etkilenmemesi adına öğrencilerinin hep yanındaydı.Ama ne oldu suçlu ilan edildi.Hakkıyla yerine getirdiğine inandığım görevine son verildi. SBL müdürü görevden alındı, her şey bitti mi? Lütfen SBL Müdürü Yunus KARA nın görevden alınma sebebini biz velilere açıklayın da biz de bilelim!!!
Sbl veli 17.12.2016 - 17:27:00
Bu nasıl bir yalandır sbl müdürumuz toplantıya davet bi edilmedi birebir toplantıya giren bir veli olarak yunus karaya okulun müdürü olduğu için biz bakandan randevu talep ettik sizde olacakmisiniz diye birebir aradım ve dediki toplantının olacağı gün bana haber verilmedi verilirse tabiki orada olacağım bunun üzererine Ömer ezer milli eğitim müdürünü aradım yunus müdür de toplantıda olacakmı dediğimde eğer öyle bir talimat gelirse tabiki onuda davet ederiz dedi bu nasıl bir iftiradır bu nasıl bir oyundur okulumuzun ve müdürümüzun uzerine atılan kaymakam beyin gider ayak sırf kişisel sbl düşmanlığından kaynaklanan bir oyundur lütfen inanmayın bakanım bizzat şahidim yunus kara müdürümüze haber bile verilmedi bakan bey sizi davet etmedi dendi..kaymakam beyin kişisel sevmediği biri olduğu için böyle bir oyun oynanıyor çünkü mülkü amir olarak bizim çocuklarımızı ve biz velileri dışlayan okuldan atan kendisidır..onun söylediği gibi doğru yolunu bulana kadar yalan dünyayı dolaşır sözünü bizzat okul tahtasına yazan tarihe yazılacak bir mülkü amir dır kendisi..lütfen bakanım çocuklarımız zaten zor bir süreçten geçiyor çok sevip saydıkları müdürlerini ellerinden almayın..saygilar bakanım
SBLl velisi 17.12.2016 - 17:27:00
Doğru ve yerinde karar. Başından beri korkak davrandı. Velilerle birinci ağızdan bilgi alan bir müdür olayların bu noktaya gelmesini engelleye bilirdi. Oturduğu koltuk onada yaramadı.