Back To Top
Güzel Yaşlanmak İçin

Güzel Yaşlanmak İçin

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.12.2016
Güzel Yaşlanmak İçin
- A +

Hayata küsmeden yaşamak için, birlikte üretmek, güzel arkadaşlıklar kurmak lazım

HUZURLU YAŞLANMAK İÇİN BİRLİKTE ÜRETMEK

Akçakoca Kızılay Konukevi Sakinleri ile Dohaycan Derneği’nin geçen yıl “ Yaşam Boyu Öğrenim” projesi olarak başlayan birliktelikleri  bu yıl taş boyama çalışmaları ile devam ediyor.

 

 

Aktif yaşlanmayı hedefleyen proje ile;  yaşlanmaya başlayınca hayattan elini, ayağını çeken insanlar yaşama bağlanıyor. Birlikte üreten, üretirken keyif alan, yaş alan ama ihtiyarlamayan insanlar Huzurevi’ndeki  ömürlerini daha güzel geçiriyorlar.

Dohaycan Derneği, bu çalışmalara katılırken ve destek verirken, Huzurevi dışında yaşayan, kırk yaş üstündeki insanlara da ulaşmayı ve Huzurevi konuklarıyla Akçakoca Halkını bir araya getirmeyi amaçlıyor.  Hayata küsmeden, mutlu ve huzurlu yaşlanmak için, birlikte üretmek ve  güzel dostlar edinmek için, Akçakoca’nın en ideal mekanlarından biri Huzurevi…

 

 

"Yaşlanmaktan çok, diğer insanlardan yalıtılmış bir yaşlılığın insanı umutsuzluğa düşürdüğünü” söyleyen Dernek Başkanı Derya Çolpan “ Akçakoca’da aktif yaşlanmanın örneklerini verme fırsatı sunan Kızılay Konukevi Müdürü’ne, Psikolog Dilek Aydoğan Direk’e, birlikte çalışmaktan çok keyif aldığımız Huzurevi Sakinlerimize ve Halk Eğitim öğretmenimiz İsa Ünsal Hocamıza çok teşekkür ederim.” Dedi.

 

 

Boyama yapılacak taşları toplarken...

 

 

Miner Savcın taş toplarken...

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.