Back To Top
Mesleğin Temsilcileri Hamsi Bereketini ve İlçeye Katkılarını Anlattı

Mesleğin Temsilcileri Hamsi Bereketini ve İlçeye Katkılarını Anlattı

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.12.2016
Mesleğin Temsilcileri Hamsi Bereketini ve İlçeye Katkılarını Anlattı
- A +

Son günlerde ilçe karasularında yaşanan hareketlilik ve bereketli hamsi avcılığının ardından, konuyla ilgili meslek kuruluşlarından açıklamalar geldi.

 

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Mustafa Karakaş, ''dışarıdan gelen balıkçıların ilçe ekonomilerine katkıları tartışılamaz'' dedi.

 

 

Akçakoca Su Ürünleri kooperatif Başkanı Mustafa Karakaş, av sezonu açılmasının ardından Karadeniz bölgesinden Balıkçı barınağımıza  gelen gırgırların ilçe ekonomisine büyük katkıları olduğunu belirterek’’palamut sezonu olsun, hamsi sezonu olsun balıkçı barınağımıza günde yüzlerce tekne gelerek ilçe esnafından büyük çaplı alışveriş yapıyorlar'' dedi.

 

''Bunun dışında balık almaya gelen kamyonlar ve balık taşıyıcıları otobüslerle gelerek barınak içinde konaklıyorlar. Bu balıkçı personeli, ilçe esnafından bir çok malzeme alarak ekonomiye katkı sağlıyorlar. Rakamsal olarak düşünürsen, bir gıgırda 50 kişi çalışıyor, bu çalışanlar tüm mutfak malzemelerini ilçe esnafından alıyorlar. Bu ilçe ekonomimize büyük katkı sağlıyor’’ şeklinde konuştu.

 

 

Akçakoca esnaflar odası Başkanı Nedim İşgören ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, avlanma sezonunun başından beri ilçe esnafına büyük yarar sağlayan balıkçıların desteğinin önemine değinerek, ’’Onlarca gırgır barınağa yanaştığında ekmek fırını olsun, manav olsun, kuru bakliyat olsun bir çok malzeme Akçakoca Esnafından alınıyor. Ayakkabı tamircileri bile bundan yararlanıyor. Bu nedenle balıkçı barınağının ilçe ekonomisine etkisi çok yüksek oranda’’ açıklamasını yaptı.

 

 

Yorumlar

Yorumlar
akçakocalı 9.12.2016 - 10:43:37
bu kadar hamsi çıkıyorda neden hala 7 liraya satılıyor