Back To Top
Otopark Beleşçileri Yüzünden Merkez Camî Çökebilir

Otopark Beleşçileri Yüzünden Merkez Camî Çökebilir

 - 5 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.12.2016
Otopark Beleşçileri Yüzünden Merkez Camî Çökebilir
- A +

Akçakoca Merkez Camiinin üst katını otopark olarak kullanma alışkanlığından bir türlü vazgeçilmiyor.

Bu konuda cami cemaatinin serzenişlerini defalarca haber yapmamıza rağmen, bu konuda bir tedbir alınmaması ise kötü bir vurdumduymazlık olarak orta yerde duruyor.

Tarihi ve turistik nitelikleriyle, ilçeye gelen herkesin ilgisine mazhar olan ve turistlerin önünde hatıra fotoğrafları çektirdikleri caminin ikinci katının otoparka çevrilmesi karşısında, yerel idarecilerden bir ses çıkmaması ise düşündürücü.

Başta İlçe Kaymakamı olmak üzere, İlçe Müftüsü ve ilgili diğer kamu otoritelerinin bu keyfi davranışlara karşı harekete geçmeleri, hem göze batan bir çirkinliği ortadan kaldıracak hem de araçların ağırlığı altında çökme tehdidiyle karşı karşıya bulunan caminin yükünü hafifletecektir.

Yorumlar

Yorumlar
Lütfen Cami görevlilerinin vebalini almayın.bu resimde hiç bir görevli aracı yok.
ya RAMPANIN GİRİŞİNE KAPI YAPTILSIN HEMEN YANINA DA KÜCÜK GÜNLÜK CEMAİTİN GİRİŞ NAMAZA GİDECEGİ BİR KAPI YAPILSIN CENAZE OLDUGU GÜN O BÜYÜK KAPI ACILSIN BUKADAR BASİT AMA YAPAN NERDE.....
Ergun Aşçı 7.12.2016 - 17:37:33
Bu mesele bugünün meselesi değil. Defalarca haber yapıldı yazı yazıldı. Buraya park etme alışkanlığını başlatanlar din görevlileri. Kendilerine bunu hak olarak görüyorlar besbelli ki. Otomobilim olsaydı din görevlilerin bunu kendilerine hak görmelerine istinaden bende otomobilimi cami avlusuna park ederdim. Din görevlilerine hak olan bana niçin hak olmasın ki! Bu manada haberdeki fotoğrafta yer alan taksici esnafımızı tebrik ediyorum. Bunu önlemek çok basit aslında. Akçakoca Müftünün ukdesinde. Din görevlilerine ikaz bulunur iş biter. Ancak İslam medeniyetinin bir şehir medeniyeti olduğunun şehrinde bir kurallar bütünü olduğunun farkında değiller ya da olmak istemiyorlar. Din görevlileri bunu kendilerine hak gördükleri ve Akçakoca Müftüsü bu ayıbı sona erdirmek istemedikçe bu medeniyetsizlik sürer gider.
Attila Ataç 7.12.2016 - 14:14:59
İnanın burada yazmak ile olmaz.....Bariyer konulması gerekmektedir....Belediye, Emniyet hatta Müftülük böyle bir önlemi alabilir......
D.KOÇ 7.12.2016 - 12:31:05
Sizde hiç utanma arlanma allah korkusu yok mu ey araç sahipleri..Allahın evinde bu ne cüret..Yetkililer ya siz. ya siz uyuyormusunuz. bu çirkinliğe nasıl musade ediyorsunuz. yazıklar olsun size be yazıklar olsun..