Back To Top

Bir Gecede Binlerce Ton Hamsi Avladılar

Bir Gecede Binlerce Ton Hamsi Avladılar

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -6.12.2016
Bir Gecede Binlerce Ton Hamsi Avladılar
- A +

Sezona  Palamutla başlayan Karadenizli balıkçılar, soğuk havanın bölgede hissedilmesiyle teknelere dolu ağları çekmeye başladı.Ağlardan adeta hamsi fışkırdı.

 

 

İstanbul, Ordu ve doğu Karadeniz’den gelen onlarca Balıkçı, Akçakoca açıklarında hamsi sürüsüyle karşılaştı.hamsi sürüsünün önünü keserek sardıkları ağlardan tonlarca hamsi yakaladılar.

 

 

Balıkçı Serdar Işık, yaptığı açıklamada, Karadeniz'e açılan  balıkçıların havaların soğumasıyla durumun değişim gösterdiğini söyledi.
Bölgede soğuk havanın hissedilmesiyle birlikte hamsinin de görülmeye başlandığını ifade eden Işık, ''Son günlerde Karadeniz'den adeta hamsi fışkırıyor. Denize açılan hiç bir balıkçı teknesi boş dönmüyor. Son bir haftadır hava sıcaklığının düşmesi, bu yönüyle hepimizi sevindirdi. Tekneler kasa kasa hamsi ile limana dönüyor. Böyle olunca da kilosu 6-7 liradan satılan hamsi fiyatı düşebilir. Vatandaşta hamsinin bollaşmasıyla daha ucuza balık yeme fırsatı yakalar.Hamsiyi zor bulduk, havzada hamsi fazla kalmadı.Teknemde 50 kişi çalışıyoruz bereket Allahtan’’diye konuştu.

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.