Back To Top
SBL Velileri: Hakkımızı alıncaya kadar sizi rahatsız edeceğiz... RAHAT UYUMAYIN!

SBL Velileri: Hakkımızı alıncaya kadar sizi rahatsız edeceğiz... RAHAT UYUMAYIN!

 - 7 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.12.2016
SBL Velileri: Hakkımızı alıncaya kadar sizi rahatsız edeceğiz... RAHAT UYUMAYIN!
- A +

Sosyal Bilimler Lisesi velileri durumdan hoşnut değil. Okulları elinden alınarak yaklaşık 3 aydır hak arama mücadelesi veren SBL velileri, Bakan Özlü’nün dün Akçakoca’da açıkladığı çözüm önerisine sıcak bakmadı.

 Sosyal medyada yaptıkları yorumlarla son umut olarak Beştepe’yi işaret eden veliler,  yaşadıkları sıkıntıyı dile getirerek bir anlamda içlerini dökmeye devam ediyorlar. Paylaştıkları foto ve yazılarla sorunu sıcak tutmaya çalışna veliler, pes etmeyeceğiz mesajı vermeye çalışıyorlar.

Kendisi aynı zamanda Sosyal Bilimler Lisesi velisi olan Özden Cengiz, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında;  " SBL anneleri Menzil Ankara artık.  Son çare Cumhurbaşkanımızdır arkadaşlar. Bu trajikomik film bitsin artık... Üzülmeyin kuşlar filleri yener ilahi adalet tecelli eder.. Bize düşen bize yakışır şekilde haklı davamızda yürümektir. Hani diyor ya reis: “Üzülme ye’se kapılma göklerden gelen bir karar vardır “ çağrısında bulundu.

Özden Cengiz bir başka paylaşımında ise;

“ Okulumuz ve yurt binamız çirkin bir şekilde elimizden alınıp çocuklarımız hallaç pamuğu gibi sağ sola savrulurken biz bazı veliler bunun savaşına girdik.

3 aydır mücadele ediyoruz.Gitmediğimiz yer çalmadığımız kapı kalmadı..Abartıyorsunuz diyenler,sizin psikolojiniz bozulmuş tedavi olun diyenler,neden binaya takılıyorsunuz diyenler hiç umurumuzda değilsiniz.

Tuttuğunuz partide,yapıştığınız koltuklarınızda ,makamlarınız mevkileriniz ,ihalelerinizde hepsi yerin dibine batsın.

Bina mı eğitim mi  önemli ?

Tabii çocuklar yurtlarında yağmur suları içinde kalabilir,hasta olabilir ve hatta yangında ölebilir...Hele başlarına kötü bir şey gelsin o zaman hep beraber pişman olup önlem almaya değer buluruz..Önemli olan eğitimmiş..O kalın kafanız basmıyor değil mi! Biz SBL anneleri niçin tedirgin oluyoruz,3 aydır korkusuzca her yere başvurup elimizden alınan hakkın iadesi için uğraşıyoruz.

KORKMUYORUZ sizden! Aklımız da vicdanımızda çalışıyor! kimseye de minnet borcumuz yok!  Makam, koltuk, parti, para gibi üç kuruşluk şeyler sizin olsun..

Hayat bu kadar ucuz değil. Hele ki çocuklarımızın hayatı hiç değil..Biz yürekli anneler hakkımızı alıncaya kadar sizi rahatsız edeceğiz... RAHAT UYUMAYIN!”  Diyerek mücadeleyi sonuna kadar yürütecekleri mesajını verdi.

Yorumlar

Yorumlar
barbaros velisi 5.12.2016 - 09:45:21
Bir barbaros velisi olarak Sbl velilerini destekliyorum kim nederse desin.yönetici ve idarecilerin becereksizliği cocukları ne hale getirdi.yarısı orda yarısı barbarosda.barbarosdaki sınıf mevcudları 23 den 30 a çıktı sbl öğrencilerine yer açmak için.barbaros okul aile birliği resmen uyuyor.sıkıntıyı sanki sadece sbl öğrencileri çekiyomuş gibi hiç sesleri çıkmıyor.ey barbaros okul aile birliği sınıfların mevcudu 23 ten 30 çıktı haberiniz varmı uyanın artık.sbl velilerine destek verinde çocyklarınızın hakkını sbl gibi sizde arayın destekleyin.ama nerde uyuyun siz.
Osmaniye ilkokulunun gösterilen binaya sığması mümkün değil sınıflar 75 kişilik olursa ancak sığar. bu karar 2. bir mağduret demektir..
Vekilin çözüm önerisine ne diyor? Sayın AKÇAKOCA TV şimdi de röportaj yapın... AÇIKLASIN görüşlerini merak ediyoruz?
cavit 5.12.2016 - 01:45:52
Öğrencilerin Eğitim hakkının engellenmesi, Onların derslerine çalışarak kendilerini geliştireceği eğitim süreci içerisinde , Milli Eğitime karşı Eğitim mücadelesi vermeleri takdire şayandır. Partinin bir yerinde sandalye bulan eğitimsiz kişilerin çağdaş eğitim sistemini anlayabilmesi mümkün değil, Akçakoca halkının tümünün bu küçücük çocukların eğitim mücadelesine destek vermesi gerekiyor, İmza kampanyası başlatın, Miting düzenleyin, Siyasi parti olarak haklarını arayabilecekleri sadece CHP var CHP il ve ilçe teşkilatı önder olsunlar, Bir kişiyi dahi cehaletten kurtarıp Vatana millete faydalı bir , İnsanlara hizmet edebilecek bilgi ve donanıma sahip kılabilirseniz ne mutlu size. Belki fındığınız para etmiyor ama, Akçakoca'dan bir eğitimli insan yetişmesine katkı verebilirsiniz. Yalnız bırakmayın bu çocukları, Vicdanınızda sevgi ve merhametten bahseden dilinizde, yüreğinizde bir parça cesaret varsa ne olur bu çocukların eğitim hakkı için mücadelelere katkı verin. Saygılarımla
AKÇAKOCALİ 4.12.2016 - 23:25:39
He he gidin REİS de sizi bekliyordu zaten.
Geziciler gibi işin suyunu çıkarmayın... Sayın bakanın sunduğu çözümü neden beğenmediniz... Uzun zaman söylemedi... Bir yıl içinde çözülecek... Evet size haksızlık yapıldı... Bence bu çözümü kalıcı hale getirmek için çalışın7
Melek coştu 4.12.2016 - 21:54:22
Bu okulun yeri degismemeli.