Back To Top
Düzce saklı bir cennet gibi

Düzce saklı bir cennet gibi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.11.2016
Düzce saklı bir cennet gibi
- A +

Düzce Valiliği tarafından projelendirilen MARKA tarafından desteklenen "Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler İle Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirmesi Projesi" bilgilendirme toplantısı Gölormanı Köyünde gerçekleşti. Toplantıda birer konuşma yapan Düzce Valisi Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Keleş, doğa, deniz, alternatif spor aktiviteleri ve tarih turizmi ile Düzce saklı bir cennet ifadesini kullandılar.

  Düzce ve ilçelerin  turizm potansiyelini güçlendirmek için Düzce Valiliği tarafından projelendirilen MARKA destekli “Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler İle Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirmesi Projesi” hayata geçiyor.

Düzce’de turizme yatırımların artması ve turizmin daha hızlı gelişmesi adına hazırlanan “Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler İle Düzce Turizmi Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi”nin tanıtım toplantısı yapıldı. Gölormanı Köyü’nde bulunan Taç Tarım Çiftliğinde düzenlenen toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Aydın, Düzce İl Turizm Müdürü Özcan Budak ve projenin teknik sorumlusu Serkan Yılmaz ile davetliler katıldı.

Düzce saklı bir cennet gibi

Toplantıda konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş:”Düzce doğa, deniz ve alternatif spor aktiviteleri ile tarih turizmi için saklı bir cennet gibi. Biz bu potansiyeli yerli ve yabancı turistlerle buluşturmak için çabalıyoruz. Tabii artık ülkemizde yeni bir turizm anlayışı var. Doğal ürünlere son zamanlarda çok fazla rağbet gösteriliyor. Düzce gerek teknolojik ekipmanlar gerekse doğal şartların da oldukça verimli olduğu bir yer. Büyükşehirlere yakın olmasının da doğal ürünlere ulaşılabilirlik açısından tercih sebebi haline geliyor. Bu açıdan bu projeyi hazırlayarak uygulamaya koyan, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Düzce her anlamda her alanda yapılan yatırımları hak ediyor. Düzce’nin geleceğini bu eksende yeniden oluşturmak için biz de elimizden geldiğince katkı sağlıyoruz, sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Düzce bir puzzle ve bunu tamamlayacağız

Göreve başladığı günden beri  konuşma yaptığı her platformda proje odaklı çalışmalar yapacağını sık sık ifade eden Düzce Valisi Zülkif Dağlı,  projeyle neyi hedeflediklerini ifade etti: “Sayın bakanımız, sayın başkanımızla Konuralp’ın turizm destinasyonu olması yönünde neler yapabileceğimizi konuşacağız. MARKA haricindeki kurumlara da proje sunmak için gerekli çalışmaları yapacağız. Bu konuda bize gerekli desteği verecek proje yapma kabiliyetine sahip herkesin desteklerini bekliyoruz. Bu konuda kaymakamlarımızı göreve çağırıyorum. Düzce Belediyesi AB prpjeleri konusunda iyi. Aynı çalışmaları valilik ve kaymakamlıklarda bizler de yapmalıyız. Düzce bir puzzle ve bunu tamamlayacağız. Bu puzzle tamamlandığında çok farklı bir Düzce’yle karşılaşacağız. Valiliğimizin yanına güzel bir danışma ofisi yapacağız. Büyük bir dev ekrandan turizmle ilgili duyurularımızı yapacağız. “ dedi.

Toplantı ve konuşmaların ardından Proje Teknik Sorumlusu Serkan Yılmaz’ın projenin sunumunu yapmasının katılımcılar çiftliği gezdi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.