Back To Top

10. Akçakoca Palamut Briç Festivali Başladı

10. Akçakoca Palamut Briç Festivali Başladı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.10.2016
10. Akçakoca Palamut Briç Festivali Başladı
- A +

Akçakoca 10. Palamut Briç Festivali 400 oyuncu ile start aldı.

 

 

Akçakoca’da her yıl düzenlenen palamut Briç. Festivalinin 10.’su Akçakoca Belediyesi Nikah salonunda Türkiye’nin 4 bir tarafından gelen 400 oyuncunun katılımıyla başladı.

 

 

40 yıldır biriç oynayan ve Dünya şampiyonu  ünvanını alan sanayici iş adamı Nafiz Zorlu,Briç kurucu başkanı olduğunu belirterek’’40 yıldır briç oynadığını ve 30 kez Türkiye şampiyonu olduğunu söyledi.

Zorlu,Akçakoca’da 10 yıldır bu Palamut Briç festivali düzenlendiğini belirterek’’Akçakoca bu festivali Turizm açısından yapıldığını ve Türkiyenin 4 bir tarafından oyuncuların gelerek bu festivale katılıyorlar.400 oyuncu bir hafta sonu yarışarak şampiyonaya katılıyorlar’’dedi.

 

 

Briç Federasyonu başkanlığına aday olduğunu belirten Zorlu’’Eğer Başkan olduklarında Devlet  ve Hükümetle birlikte bu Briç oyununun çocuk programı, 12 yaş gurubu,gençlik gurubu ve emekli yaş gurubu oluşturmak.Devletten destek almaya çalışıyoruz.İki problem var Briç oyun kağıdı ile oynandığı için yanlış ifade ediliyor.Dünyanın en güzel analitik, matematiğe ifade eden, psikolijik ve Sosyal bir oyun,Önce iyi tanınma ve okullara girmektir.Bizim için önce para değil.Bu Perstij önemli,Kaynağı kendimiz yaratıyoruz.’’dedi.

 

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 10 palamut briç Festivalini yaptıklarını belirterek’’Briç oyununu uluslar arası arenaya taşımak isiyoruz ve bununla ilgili çalışmalarımız var’’ diye konuştu.

Akçakoca Palamut Briç Kulübü Başkanı Göksel Aydın,Akçakoca’yı tanıtmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, 10 yıldır palamut Briç Festivali yaparak Akçakoca’ya katkı sağladıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından 400 oyuncunun katıldığı turnuva start verilerek başlatıldı.Turnuva 2 gün süreceği ve ardından dereceye girenlere kupaları verileceği öğrenildi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.