Back To Top
Denizdeki yağlı tabaka tatilcileri ürküttü

Denizdeki yağlı tabaka tatilcileri ürküttü

 - 7 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.8.2016
Denizdeki yağlı tabaka tatilcileri ürküttü
- A +

Akçakoca dün tarihinin en kalabalık pazarlarından birini yaşadı. Çevre illerden binlerce vatandaş kendilerini Karadeniz’in serin sularına bırakmak için geldiğine sevinirken, denizin kirliliği herkesin moralini bozdu.

Akçakoca dün tarihinin en kalabalık pazarlarından birini yaşadı. Çevre illerden binlerce vatandaş kendilerini Karadeniz’in serin sularına bırakmak için geldiğine sevinirken, denizin kirliliği herkesin moralini bozdu.

 

Denizin üzerinde biriken sarılığı kimi yetkililer ‘alg patlaması’ olarak değerlendirse de aileleriyle Pazar keyfi yaşamak isteyen vatandaşlar, kirliliğe karşı yetkililerin daha dikkatli olmalarını istedi.

 

Pazar günü Akçakoca’da hava sıcaklığı tavan yaptı. On binlerce vatandaş Melenağzı, Karaburun, Paşalar, Kalkın, Edilliağzı, Kale, Değirmenağzı, Çınaraltı, Çuhallı, Çayağzı ve Akkaya  sahillerine akın etti.

 

 

 Ancak bu  bölgelerde serinlemek için denize girmeye hazırlananlar, deniz üzerinin kirli, yağlı ve sarı pis bir tabakayla kaplı olduğunu gördü. Denizdeki kirliliğe tepki gösteren vatandaşlar, yetkilileri daha duyarlı olmaya, belediye ve fabrika arıtmalarının sık sık denetlenmesini ve denize zararlı madde salanların ağır bir biçimde cezalandırılmasını istedi.

Yorumlar

Yorumlar
Denizi temiz olan sahilleri de temiz olur lütfen bir mta ve diğer sahillere gelin de bir bakın gelen insanlar yosunların içinde pisliklerin içinde yüzüyor herkes yetkililere ateş püskürüyor sonra bu memlekete turist gelsin savunacak bir tarafımız yok ege de akdenizde deniz yok mu lütfen anlamsız gerekçeler sunmayalım pislikten sınıfta kaldık kapasitemiz bu kadar
Fatih topal 1.8.2016 - 16:28:08
Suyun dibinde herhangi bi balik telefi soz konusu degil tamamen dogal bi olay
Ahmet 1.8.2016 - 16:17:33
Kim diyor ya alg patlaması filan.bu bildiğin kanalizasyon pisliği doğma büyüme akcakocalıyım bütün kanalizasyon bizim evin yanından dereye akıyor.kımse kimseyi kandırmasın
turna 1.8.2016 - 15:06:33
bu kirlilik değildir . kalkersi kayaların deniz suyu ile aşındırma sonucu oluşan köpüklenme olayıdır . denizin tuzu da topaklanmayı sağlıyor .yıllar önce ulusal gazetelerde tartışıldı..uzun süren sıcaklık sonrası görülmekte .o tarihlerde test de yapıldı. armutçuağzı bölgesinden alınan kalkersi taşlar ayrı bir kapta aşındırılıp aynı olay gözlemlendi. ama yinede bilgiçlik olmasın .umarım yetkililer koli basili ölçümü yaparlar .
Bize nasıl mavi bayrak verildi anlaşılmış değil bu bayrağı verenler mavi bayrağın anlamını bilmiyorlardır mavi bayrak temiz berrak suyu olan çevresiyle kumsalıyla bir bütündür.Bizimki gösteriş laf olsun torba dolsun
baran aksoy 1.8.2016 - 12:18:21
denizde ölü balık ve bolca deniz anası mevcuttu, umarım mikrobik bir olay değildir
Nermin Alpay 1.8.2016 - 12:01:21
Denizin üstündeki yağlı tabakanın dışında, denizin dibi yemyeşildi. Görünmüyordu. Balıklara zarar vermiş midir acaba? Hiç böyle bir kirlilik görmemiştim. İl sağlık müdürlüğü ve ilgili kurumları deniz suyunu tahlil etmeye davet ediyorum. Lütfen sorunu ve suçluyu bulunuz. Turizme, denize zarar veren her kimse ağır bir şekilde cezalandırılsın !