Back To Top
Akçakoca'nın turizm gönüllüleri info turlarına başladı

Akçakoca'nın turizm gönüllüleri info turlarına başladı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -29.7.2016
Akçakoca'nın turizm gönüllüleri info turlarına başladı
- A +

Akçakoca’da Turizm gönüllüleri ve öğrencileri uzun soluklu eğitimlerin ardından Düzce'nin turizm cazibe merkezlerini incelemek üzere info turlarına başladılar.

 

Akçakoca Halk Eğitim Müdürlüğü ve Düzce İŞKUR'un ortaklaşa yürüttüğü, 3 ay süren sertifikalı eğitim programı kapsamında düzenlenen, bölgesel info turlarının ilk ayağı Gölyaka oldu.

 

 

 

Kurs eğitmenleri ve turizm animatörlüğü kursiyerleri, Gölyaka’da bulunan Efteni Kuş Cenneti ve Güzeldere Şelalesi cazibe merkezlerine bir gezi düzenledi.

 

 

Gölyaka Belediyesinin turizm Sorumlusu Cemal Sezer'in rehberliğinde gezen grup başlangıç olarak mevcut turizm alanlarını dolaşırken, kafile adına yapılan ilk açıklamada, ilerki günlerde benzer gezilerin diğer cazibe merkezlerinde devam edeceğine vurgu yapıldı.

 

 

Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Ömer Özcan, geziyle ilgili yaptığı değerlendirmesinde, eğitim alan tur operatörleri ve öğrencileriyle birlikte info turlarını başlattıklarını belirterek, '’Amacımız bölge turizmini artırmak. Bu nedenle öncelikle hem kendimiz hem de öğrencilerimiz bölgenin turizm alanlarını iyi bilmeliler. Bu nedenle info turlarını önemsiyoruz’ ’diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.