Back To Top

Haberler

DASK Fotoğraf yarışması başladı
DASK Fotoğraf yarışması başladı DASK Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması (DOGAY) bu yıl Akçakoca’da gerçekleşiyor.
Hedef Güvenli Deniz, Güvenli Akçakoca...
Hedef Güvenli Deniz, Güvenli Akçakoca... 2017 Yılı Sahil Güvenlik İstihbarat Koordinasyon Kurul Toplantısı, Vali Zülkif Dağlı başkanlığında Akçakoca’da yapıldı. Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte sahillerde güvenliğin sağlanması için bir dizi önemli kararlar alındı.
Melen ile Denizin Muhteşem Buluşması...
Melen ile Denizin Muhteşem Buluşması... İrili ufaklı bir çok derenin Düzce ovasında buluşarak oluşturduğu Melen çayının Karadeniz’e kavuştuğu Melenağzı. Gürcüce adıyla Melenipiri…
 Akçakoca'da Halk Sahillerde Serinledi
Akçakoca'da Halk Sahillerde Serinledi Akçakoca’da sıcak havada bunalanlar sahillere indi, bazıları denize girerek serinledi.
Çuhallı Plajı Resmiyet Kazandı
Çuhallı Plajı Resmiyet Kazandı 44 ülkede faaliyet gösteren Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından, belli kriterlere sahip plaj ve marinalarda yapılan değerlendirme sonucunda Akçakoca Çuhallı Plajı'da "Mavi Bayrak" statüsü aldı.
Akçakoca sualtı sporunda marka olacak
Akçakoca sualtı sporunda marka olacak 2016'da yılında kurulan Düzce Üniversitesi Sualtı Topluluğu (DÜSAT), geçen yıl başladığı dalış eğitimlerini Ülkemizin farklı denizlerinde sürdürüyor.
Karavancılar yeni adresinde...
Karavancılar yeni adresinde... Türkiye'nin çeşitli illerinden bir araya gelen Karavan Turizmciler Akçakoca’da kampa çekildi.
Hemşin Camisini havadan hiç böyle gördünüz mü?
Hemşin Camisini havadan hiç böyle gördünüz mü? Akçakoca'da çivi kullanılmadan, çandı yöntemi ile inşa edilen tarihi Hemşin cami ziyaretçilerin ilgisini çekiyor
Bölgemizin tanıtımı için Dubai Fuarındayız
Bölgemizin tanıtımı için Dubai Fuarındayız Düzce Valiliği, Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai kentinde düzenlenen Arabian Travel Market turizm fuarına katıldı. Fuarda Medine ve Cidde’de otelleri olan yatırımcılara Düzce ve Akçakoca hakkında bilgi verildi.
Tarihi pazaryeri tatilcilerin uğrak yeri oldu
Tarihi pazaryeri tatilcilerin uğrak yeri oldu Akçakoca'nın en eski mahallesi olan Yukarı Mahalle’de kurulan yöresel pazar yeri tatilcilerin akınına uğradı.
Tarihin her döneminden izler taşıyan köy: Paşalar...
Tarihin her döneminden izler taşıyan köy: Paşalar... Mimarlık dergisinin 369’uncu sayında, Aydanur Yenel imzası ile kaleme alınan yazıda, Paşalar köyünde yıllara meydan okuyan eski ahşap evleri anlatmış…
Dünya Aşçılar Birliği Başkanı Thomas Gogler Akçakoca’da
Dünya Aşçılar Birliği Başkanı Thomas Gogler Akçakoca’da Dünya Aşçılar Birliği (WACS) Başkanı Thomas Gogler, Türk mutfağını çok beğendiğini belirterek ” Türkiye’de uzun yıllar yaşadım. Türkiye’deki yemek kültürünü dünyaya aktarmak son derece önemli. Bu gelişmiş damak kültürünün ayrıca tüm dünyaya öğretilmesi gerekiyor” dedi.
Turizm sempozyumu Ankara’da gerçekleştirildi
Turizm sempozyumu Ankara’da gerçekleştirildi
Tuğba Özay'dan sinema filmi gibi klip
Tuğba Özay'dan sinema filmi gibi klip Tuğba Özay, çıkardığı son albümün ikinci klibini çekti. Düzce Gölyaka'da çekilen klip için adeta sinema filmi gibi plato kurulurken, 50 kişilik ekip projede görev aldı.
Akçakoca Çuhalı Plajına Mavi bayrak alındı
Akçakoca Çuhalı Plajına Mavi bayrak alındı Mavi bayraklı plajımız daha oldu. Çuhallı plajına alınan Mavi bayrak sonrası hazırlıklar başlatıldı.
 Bugün günlerden Akçakoca…
Bugün günlerden Akçakoca… Nisan güneşinin yüzünü göstermesiyle birlikte Akçakoca bahar geldi. Sıcak havayı fırsat bilen Akçakocalılar ile günü bir Akçakoca’ya gelen misafirler kumsallara ve parklara akın etti.
Fotoğrafçılar eğitimde
Fotoğrafçılar eğitimde
İşte Batı Karadeniz’in  Antik Haritası...
İşte Batı Karadeniz’in Antik Haritası... Akçakoca'nın Diapolis diye yer aldığı haritada, Hayati Yılmaz, Batı Karadeniz bölgesi Antik Haritasıyla ilgili araştırma sonucunu yayınladı
Görüntü avcıları Akçakoca’da buluşacak
Görüntü avcıları Akçakoca’da buluşacak 20 Yılda; 19 şehri, 17 farklı ülkenin katılımı ile 1277 yarışmacı ve doğaseverle tanıştırarak fotoğraflayan DASK Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması (DOGAY) bu yıl Akçakoca’da.
Güneşi gören kendini parklara bahçelere attı
Güneşi gören kendini parklara bahçelere attı
Çanakkale ve Bursa gezilerine kayıtlar başladı
Çanakkale ve Bursa gezilerine kayıtlar başladı
Adalet Bakanı, Akçakoca'nın Tanıtımını Yaptı: Medeniyetimizin güzelliklerini gelin görün!
Adalet Bakanı, Akçakoca'nın Tanıtımını Yaptı: Medeniyetimizin güzelliklerini gelin görün! 16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında Akçakoca’ya bir ziyaret gerçekleştiren Adalet Bakanı Bozdağ, ziyaretinin ilk durağı olan Tarihi Mahalle pazar yerinde kameralar aracılığıyla tüm Türkiye’ye seslenerek Akçakoca’ya davet etti.
 Akçakoca Pırıl Pırıl…
Akçakoca Pırıl Pırıl…
 Melen çayı turizme kazandırılıyor
Melen çayı turizme kazandırılıyor
Sayfa : 546 Sonuç bulundu.