Back To Top

Haberler

Akçakoca’ya ulaşmak için: Suyu Takip Edin!
Akçakoca’ya ulaşmak için: Suyu Takip Edin! Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Düzce, Akçakoca ve diğer ilçelerinyerelde ve dünya genelinde tarihi ve turistik yerlerinin tanıtılması amacıyla “Suyu Takip Edin” temalı bir tanıtım filmi hazırlandı.
Konuralp, Kültür Mirası Haline Gelecek
Konuralp, Kültür Mirası Haline Gelecek Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından çeşitli turistik ve tarihi alanların gün yüzüne çıkarılması amacıyla hazırlanan projeler sayesinde Konuralp Antik Kenti gelecek nesillerin kültür mirası haline gelecek.
Eğlence ve Dinlence Sektörünün Çok Yıldızlı Tesisine İlgi Büyük
Eğlence ve Dinlence Sektörünün Çok Yıldızlı Tesisine İlgi Büyük
Düzce İzmir’de tanıtılacak
Düzce İzmir’de tanıtılacak Düzce’ni Kültür ve Turizm Değerleri 8-11 Aralık 2016 Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek Travel Turkey İzmir Fuarına Taşınıyor. Bu kapsamda İl Kültür Müdürlüğü tarafından yapılacak çalışma ile Düzce’nin doğal güzellikleri ve potansiyelleri İzmirlilere aktarılacak.
Düzce saklı bir cennet gibi
Düzce saklı bir cennet gibi Düzce Valiliği tarafından projelendirilen MARKA tarafından desteklenen "Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler İle Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirmesi Projesi" bilgilendirme toplantısı Gölormanı Köyünde gerçekleşti. Toplantıda birer konuşma yapan Düzce Valisi Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Keleş, doğa, deniz, alternatif spor aktiviteleri ve tarih turizmi ile Düzce saklı bir cennet ifadesini kullandılar.
Kırsal turizm tesisi yatırımı yapan kazanacak
Kırsal turizm tesisi yatırımı yapan kazanacak Türkiye, kırsal turizm alanında müthiş bir potansiyele sahip. Yöresel lokanta, pansiyon, küçük otel, çiftlik turizmi, doğa gezileri organizasyonu gibi girişimlere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hibe veriliyor. Düzce ve ilçelerinden yapılacak başvurular için Kırsal Turizm alanında destekleme yapılacak.
Belediye bünyesine geçen şelaleler tam not aldı
Belediye bünyesine geçen şelaleler tam not aldı Belediye bünyesinde hizmet vermeye başlayan Samandere ve Güzeldere Şelaleleri Bağımsız Uluslararası Seyahat Sitesi TripAdvisor tarafından tam not aldı. Derecelendirmede 5 yıldız en yüksek puanı temsil ederken Düzce'nin doğal güzellikleri Güzeldere Şelalesi ve Samandere Şelalesi de Türkiye'de tam not alan 22 milli park arasında yer aldı. Düzce Belediyesi'nin bünyesinde hizmet veren Samandere Şelalesi ile Gölyaka Belediyesi bünyesine geçen Güzeldere Şelalesi son dönemde yapılan yatırımlar sayesinde turistlerin de gözde mekanları haline gelmişti.
Turistlere mahcup olduğumuz kirli denizimiz
Turistlere mahcup olduğumuz kirli denizimiz
Akçakoca'da yasağa rağmen inşaat çalışması yapılıyor
Akçakoca'da yasağa rağmen inşaat çalışması yapılıyor Akçakoca'nın turizm değeri en yüksek caddelerinden olan Çınar caddesi üzerinde, inşaat yasağı olmasına rağmen, iş makinaları ve beton mikserleri çalışıyor. Turistlerin rahatsız olduğu bu duruma müdahale edecek bir yetkilinin görülmediğine dair şikâyetler ise hız kesmiyor.
Denizdeki yağlı tabaka tatilcileri ürküttü
Denizdeki yağlı tabaka tatilcileri ürküttü Akçakoca dün tarihinin en kalabalık pazarlarından birini yaşadı. Çevre illerden binlerce vatandaş kendilerini Karadeniz’in serin sularına bırakmak için geldiğine sevinirken, denizin kirliliği herkesin moralini bozdu.
Akçakoca'nın turizm gönüllüleri info turlarına başladı
Akçakoca'nın turizm gönüllüleri info turlarına başladı Akçakoca’da Turizm gönüllüleri ve öğrencileri uzun soluklu eğitimlerin ardından Düzce'nin turizm cazibe merkezlerini incelemek üzere info turlarına başladılar.
Akçakoca'nın Manzarası Selfie'ye Davet Çıkartıyor
Akçakoca'nın Manzarası Selfie'ye Davet Çıkartıyor Turizm kenti Akçakoca, denizi, plajları, kumu ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, güneşin battığı saatlerde meydana getirdiği harika manzarasıyla, ilçeye dışarıdan gelen ziyaretçileri hatıra fotoğrafları çekmeye davet eden bir cazibeye sahip.
BAJA RALLİSİ ERTELENDİ
BAJA RALLİSİ ERTELENDİ Düzce'de ilk kez düzenlenecek olan Yakın Karadeniz Baja Rallisi ertelendi. Türkiye Motosiklet Federasyonu'ndan yapılan açıklamada Düzce Valiliği ile alınan ortak kararla, organizasyonun ileri bir tarihte Demokrasi Şehitlerimizin anısına daha görkemli bir şekilde yapılmasının kararlaştırıldığı bildirildi. Ayrıca başvuruların 30 Ağustos'a kadar uzatıldığı açıklandı.
Akçakoca’da Çeken Akıntıya Karşı Mobil Bilgilendirme
Akçakoca’da Çeken Akıntıya Karşı Mobil Bilgilendirme Sağlık Bakanlığı tarafından Akçakoca’ya gönderilen bir araç vasıtasıyla vatandaşlar ‘’çeken akıntıya’’ karşı bilinçlendiriliyor. Çarşı meydanına kurulan araçtan Karadeniz’de sık yaşanan deniz boğulmaları hakkında video görüntülü bilgilendirme çalışması yürütülüyor.
Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası Başka Bir Zamanda Yapılacak
Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası Başka Bir Zamanda Yapılacak 16-17 Temmuz günlerinde Akçakoca Çınar caddesi plajında yapılacak olan Türkiye Su Jeti ve Flyboard şampiyonası, dün gece saatlerinde yaşanan askeri darbe kalkışması gerekçe gösterilerek iptal edildi. Yetkililer, ertelenen yarışların önümüzdeki günlerde yapılacağını söylediler.
Su Sporları Şampiyonası Televizyonda Canlı Olarak Yayınlanacak
Su Sporları Şampiyonası Televizyonda Canlı Olarak Yayınlanacak Türkiye Sujeti ve Flybord Şampiyonası'nın ikinci ayağı, 16-17 Temmuz tarihlerinde Akçakoca’da düzenlenecek. Birçok ulusal kanal temsilcisi tarafından takip edilerek ana haber bültenlerinde yayınlanacak olan şampiyonayı TRT kanalı canlı olarak yayınlayacak
Çınar Caddesindeki Kanalizasyon Kokuları BİMER'e Soruldu
Çınar Caddesindeki Kanalizasyon Kokuları BİMER'e Soruldu Akçakoca'nın gözde caddelerinden olan Çınar caddesi üzerinde, uzun zamandır rögar kapaklarından çevreye yayılan pis kokulardan rahatsızlık duyan ziyaretçiler, çözüm bulunamayan meseleyi Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) taşıdılar.
Kötü Kokuya Karşı Esnaf Kendi Tedbirini Alıyor
Kötü Kokuya Karşı Esnaf Kendi Tedbirini Alıyor Turizm kenti Akçakoca'nın en gözde caddelerinden olan Çınar caddesi üzerinde bulunan rögar kapaklarından sızan kanalizasyon kokusuna karşı esnaflar kendi imkânlarıyla önlemler almaya çalışıyor.
Su Jeti ve Flyboard Şampiyonusunda Geri Sayım Başladı
Su Jeti ve Flyboard Şampiyonusunda Geri Sayım Başladı Türkiye motor Sporları alanında yeni trend spor dalı olan flyboard ve jetsiki spor severlere adrenalinin zirvelerine çıkarmaya devam ediyor. Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası Akçakoca’da yapılıyor.
Kurban Bayramı tatili de 9 gün olacak
Kurban Bayramı tatili de 9 gün olacak Başbakan Binali Yıldırım, Kurban Bayramı tatilinin de Ramazan Bayramı tatili gibi 9 gün olacağını açıkladı.
Akçakoca, Su Jeti ve Flyboard Şampiyonasına Hazır Mısın?
Akçakoca, Su Jeti ve Flyboard Şampiyonasına Hazır Mısın? Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın Yakın Karadeniz 2. ayağı Akçakoca’da yapılacak.
Akçakoca’da market rafları boşaldı VİDEO HABER
Akçakoca’da market rafları boşaldı VİDEO HABER Bayram tatilinin 9 gün olmasıyla yerli tatilcilerin yoğun olarak akın ettiği Akçakoca’da market rafları boşaldı.
Başkan Yemenici, 'nitelikli turist istiyoruz ' derken haksız mı?
Başkan Yemenici, 'nitelikli turist istiyoruz ' derken haksız mı? Akçakoca TV’ye ulaşan bir video, 9 günlük bayram tatili için Akçakoca’ya gelen tatilcilerin geride bıraktığı pisliği ortaya çıkardı.
1. Don Kafilesi Akçakoca'ya Giriş Yaptı
1. Don Kafilesi Akçakoca'ya Giriş Yaptı Akçakoca turizminin gelişmesine yönelik her konuşmasında, eğitimli ve eğlenme kültürüne sahip turistlerin ilçeye gelmesini tercih ettiğini belirten Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, yaptığı konuşmalarda ''donla denize giren Akçakoca'ya gelmesin'' cümlelerini kullanmıştı.
Sayfa : 509 Sonuç bulundu.