Back To Top

Haberler

Fahri Turizm Elçilerimiz EMITT’te Akçakoca’ya Destek Oldular
Fahri Turizm Elçilerimiz EMITT’te Akçakoca’ya Destek Oldular
EMITT Fuarının Gizli Kahramanları:Belediye'nin Kadın Personelleri
EMITT Fuarının Gizli Kahramanları:Belediye'nin Kadın Personelleri
EMITT 2017 En İyi Stand Dekoru Ödülü Akçakoca'ya Verildi
EMITT 2017 En İyi Stand Dekoru Ödülü Akçakoca'ya Verildi
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Akçakoca Standında
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Akçakoca Standında
 Akçakoca'nın Havadan  Kar Görüntüleri VİDEO HABER
Akçakoca'nın Havadan Kar Görüntüleri VİDEO HABER Akçakoca’nın eşsiz kar manzarası havadan görüntülendi…
Yukarı mahalleyi EMITT'e taşıdılar...
Yukarı mahalleyi EMITT'e taşıdılar... EMITT 2017’nin en çok ziyaretçi alan standlarından biri olan Akçakoca standı, hem sunum zenginliği hem de Akçakoca’nın değişik damak zevki ürünlerini ziyaretçilere ikram ederek büyük beğeni kazandı...
Akçakoca panosu önünde kuyruk oluşuyor
Akçakoca panosu önünde kuyruk oluşuyor Akçakoca standı, bu yıl EMITT Fuarında başka stantlarda görülmeyen bir hizmet vermeye başladı. Selfie box uygulamasından sadece ziyaretçiler değil, civar stantların görevlileri de faydalanmaya başladı.
Vali Dağlı, “Hedef Arap ülkeleri”
Vali Dağlı, “Hedef Arap ülkeleri” Vali Zülkif Dağlı, 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT) Düzce’nin turizmde tanıtımı için Arap ülkelerini hedeflediklerini söylerken, Dubai’de Nisan ayı sonunda açılacak fuara Düzce’nin de katılacağını bildirdi.
Akçakocalı Yaşlı Kurtlar,  EMITT
Akçakocalı Yaşlı Kurtlar, EMITT
 Aksaray Valisi Aykut Pekmez İkinci Adresinde
Aksaray Valisi Aykut Pekmez İkinci Adresinde Akçakoca eski Kaymakamı Aksaray Valisi Aykut Pekmez EMITT Turizm fuarında Akçakoca standını ziyaret etti.
 İstanbul Valisi Vasip Şahin’le EMITT Selfie’si
İstanbul Valisi Vasip Şahin’le EMITT Selfie’si EMITT 2017 Turizm Fuarı’na ev sahipliği yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, Akçakoca standını ziyaret edip, belediye yetkilileriyle uzunca bir süre sohbet etti.
Akçakoca standına büyük ilgi!
Akçakoca standına büyük ilgi! Dünyanın dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlayan EMITT 2017 Turizm Fuarı, bugün Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 70’i aşkın ülkeden katılan kurum ve kuruluşlara kapılarını açtı.
EMITT 21'inci kez kapılarını açtı!
EMITT 21'inci kez kapılarını açtı! Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi ile Akçakoca’nın da yer aldığı fuarda Türkiye’deki şehirlerin yanı sıra 80 ülkenin de tanıtım standı açtığı öğrenildi.
Akçakoca’ya ulaşmak için: Suyu Takip Edin!
Akçakoca’ya ulaşmak için: Suyu Takip Edin! Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Düzce, Akçakoca ve diğer ilçelerinyerelde ve dünya genelinde tarihi ve turistik yerlerinin tanıtılması amacıyla “Suyu Takip Edin” temalı bir tanıtım filmi hazırlandı.
Konuralp, Kültür Mirası Haline Gelecek
Konuralp, Kültür Mirası Haline Gelecek Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından çeşitli turistik ve tarihi alanların gün yüzüne çıkarılması amacıyla hazırlanan projeler sayesinde Konuralp Antik Kenti gelecek nesillerin kültür mirası haline gelecek.
Eğlence ve Dinlence Sektörünün Çok Yıldızlı Tesisine İlgi Büyük
Eğlence ve Dinlence Sektörünün Çok Yıldızlı Tesisine İlgi Büyük
Düzce İzmir’de tanıtılacak
Düzce İzmir’de tanıtılacak Düzce’ni Kültür ve Turizm Değerleri 8-11 Aralık 2016 Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek Travel Turkey İzmir Fuarına Taşınıyor. Bu kapsamda İl Kültür Müdürlüğü tarafından yapılacak çalışma ile Düzce’nin doğal güzellikleri ve potansiyelleri İzmirlilere aktarılacak.
Düzce saklı bir cennet gibi
Düzce saklı bir cennet gibi Düzce Valiliği tarafından projelendirilen MARKA tarafından desteklenen "Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler İle Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirmesi Projesi" bilgilendirme toplantısı Gölormanı Köyünde gerçekleşti. Toplantıda birer konuşma yapan Düzce Valisi Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Keleş, doğa, deniz, alternatif spor aktiviteleri ve tarih turizmi ile Düzce saklı bir cennet ifadesini kullandılar.
Kırsal turizm tesisi yatırımı yapan kazanacak
Kırsal turizm tesisi yatırımı yapan kazanacak Türkiye, kırsal turizm alanında müthiş bir potansiyele sahip. Yöresel lokanta, pansiyon, küçük otel, çiftlik turizmi, doğa gezileri organizasyonu gibi girişimlere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hibe veriliyor. Düzce ve ilçelerinden yapılacak başvurular için Kırsal Turizm alanında destekleme yapılacak.
Belediye bünyesine geçen şelaleler tam not aldı
Belediye bünyesine geçen şelaleler tam not aldı Belediye bünyesinde hizmet vermeye başlayan Samandere ve Güzeldere Şelaleleri Bağımsız Uluslararası Seyahat Sitesi TripAdvisor tarafından tam not aldı. Derecelendirmede 5 yıldız en yüksek puanı temsil ederken Düzce'nin doğal güzellikleri Güzeldere Şelalesi ve Samandere Şelalesi de Türkiye'de tam not alan 22 milli park arasında yer aldı. Düzce Belediyesi'nin bünyesinde hizmet veren Samandere Şelalesi ile Gölyaka Belediyesi bünyesine geçen Güzeldere Şelalesi son dönemde yapılan yatırımlar sayesinde turistlerin de gözde mekanları haline gelmişti.
Turistlere mahcup olduğumuz kirli denizimiz
Turistlere mahcup olduğumuz kirli denizimiz
Akçakoca'da yasağa rağmen inşaat çalışması yapılıyor
Akçakoca'da yasağa rağmen inşaat çalışması yapılıyor Akçakoca'nın turizm değeri en yüksek caddelerinden olan Çınar caddesi üzerinde, inşaat yasağı olmasına rağmen, iş makinaları ve beton mikserleri çalışıyor. Turistlerin rahatsız olduğu bu duruma müdahale edecek bir yetkilinin görülmediğine dair şikâyetler ise hız kesmiyor.
Denizdeki yağlı tabaka tatilcileri ürküttü
Denizdeki yağlı tabaka tatilcileri ürküttü Akçakoca dün tarihinin en kalabalık pazarlarından birini yaşadı. Çevre illerden binlerce vatandaş kendilerini Karadeniz’in serin sularına bırakmak için geldiğine sevinirken, denizin kirliliği herkesin moralini bozdu.
Akçakoca'nın turizm gönüllüleri info turlarına başladı
Akçakoca'nın turizm gönüllüleri info turlarına başladı Akçakoca’da Turizm gönüllüleri ve öğrencileri uzun soluklu eğitimlerin ardından Düzce'nin turizm cazibe merkezlerini incelemek üzere info turlarına başladılar.
Sayfa : 522 Sonuç bulundu.